Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Pięć lat temu zagrali w Krzeszowicach i w Trzebini, dziś mogą zdobyć Puchar Polski

02.05.2018 14:16 | 1 komentarz | 4 523 odsłony | Michał Koryczan

Co najmniej jeden z piłkarzy, których w 2013 roku można było zobaczyć na żywo na stadionach na ziemi chrzanowskiej, będzie się cieszył ze złotego medalu za wywalczenie krajowego pucharu.

1
Pięć lat temu zagrali w Krzeszowicach i w Trzebini, dziś mogą zdobyć Puchar Polski
Na zdjęciu z lewej Krzysztof Mączyński (czerwono-biały strój) w pojedynku z Michałem Kanclerzem ze Świtu. Na drugiej fotografii Antoni Łukasiewicz (z prawej) w starciu z Grzegorzem Krzysiakiem ze Świtu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę, 2 maja, o godz. 16, na stadionie PGE Narodowy w Warszawie Arka Gdynia zagra z Legią Warszawa w finale Pucharu Polski.

Zdobycie tego trofeum w tym roku do swojego CV będzie mógł wpisać przynajmniej jeden z piłkarzy, których w 2013 roku można było zobaczyć na żywo na stadionach w Krzeszowicach i w Trzebini.

Krzysztof Mączyński (obecnie Legia Warszawa) oraz Adam Danch i Antoni Łukasiewicz (aktualnie Arka Gdynia), grający wówczas w Górniku Zabrze, mierzyli się w meczach towarzyskich ze Świtem Krzeszowice (w maju) i MKS Trzebinia-Siersza (w czerwcu). Ten ostatni strzelił zresztą krzeszowiczanom trzy gole.

Kto z wymienionej trójki będzie się cieszył ze złotego medalu za zdobycie krajowego pucharu (w przypadku Mączyńskiego i Dancha pierwszego w karierze, a Łukasiewicza - drugiego), przekonamy się w środowe popołudnie.