Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Porzucony w lesie piesek znalazł dom

21.03.2018 15:07 | 5 komentarzy | 4 232 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik

Suczka, którą na początku marca ktoś przywiązał do drzewa w Źrebcach w gminie Chrzanów, jest bezpieczna i szczęśliwa. Ze schroniska trafiła do nowego domu.

5
Porzucony w lesie piesek znalazł dom
Baffia znaleziona w lesie w Źrebcach. Fot. Grzegorz Berger.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wygląda na to, że ta bulwersująca historia będzie mieć szczęśliwy finał.

Na początku marca ktoś porzucił w lesie psa. Był duży mróz, a zwierzę było przywiązane do drzewa. Na dodatek miało złamaną łapę. Znalazł je przypadkowy przechodzień, a właściwie należący do niego owczarek niemiecki.

Losem pieska zainteresował się też inny spacerowicz - Grzegorz Berger. To on zawiadomił policję, bo - jak mówi - nigdy dotąd nie spotkał się z takim okrucieństwem wobec zwierząt.

- Suczką zaopiekowało się schronisko „Psie Pole" w Racławicach, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Dostała na imię Baffia - mówi Grzegorz Berger.

Jest szczęśliwy, bo dowiedział się, że znalazła nowy dom. Kierownik schroniska potwierdza, że Baffią zaopiekowała się kobieta, która ma już jednego psa ze schroniska.

Dzięki postowi udostępnionemu na FB przez pana Grzegorza, policja dostała informacje, kto mógł porzucić suczkę w lesie w Źrebcach. Do dziś nikomu nie przedstawiono jednak zarzutów, choć to znęcanie się nad zwierzętami.

- Sprawa jest w toku - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji i tłumaczy, że przekazane informacje, funkcjonariusze muszą najpierw zweryfikować.