Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Powstanie park linowy, dworzec, dom dla seniorów

12.03.2018 21:00 | 4 komentarze | 7 081 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 07:55

Plan rewitalizacji Libiąża nie trafi na półkę. Gmina dostała na ten cel prawie 5,5 miliona złotych. Co za te pieniądze uda się zrobić?

4
Powstanie park linowy, dworzec, dom dla seniorów
Na przystanku Jowisz powstanie dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dofinansowanie z funduszy unijnych to trzy czwarte całości inwestycji. Resztę dołoży gmina, której wniosek został wysoko oceniony (pieniądze otrzyma 28 z 92 samorządów starających się o fundusze na rewitalizację).
Między innymi przy Rondzie Uśmiechu stanie szyb będący symbolem górniczych tradycji miasta. Powstanie także dworzec  autobusowy z prawdziwego zdarzenia. Budynek dworca kolejowego zostanie zamieniony w dom dla seniorów. Pieniędzy wystarczy także na remont budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz utworzenie przedszkola w SP nr 4. Na terenie MORS przy stadionie powstaną miasteczko ruchu rowerowego oraz park linowy. Wypięknieje otoczenie budynku komunalnego przy ul. Andersa, siedziby OSP Moczydło.
- Przy budynku już zostało urządzone wielofunkcyjne boisko. A teraz wydamy dodatkowy milion złotych, by upiększyć jego otoczenie. Przybędzie teren rekreacyjny do grillowania. Zbiornik przeciwpożarowy zamieni się w oczko wodne z małym molo, a w pobliżu stanie scena. Otwarcie planuję na wrzesień - zapowiedział burmistrz Jacek Latko na ostatnim zebraniu OSP Moczydło.