Nie masz konta? Zarejestruj się

Bobrek

Szybciej z Chrzanowa do Oświęcimia (WIDEO)

12.03.2018 19:36 | 0 komentarzy | 7 871 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Z Bobrka w okolice oświęcimskiego lodowiska zajedziesz w 4 do 6 minut. Dotychczas identyczna trasa trwała czasami 20 minut i więcej.

0
Szybciej z Chrzanowa do Oświęcimia (WIDEO)
Obwodnicę z Bobrka do Oświęcimia oddano do użytku w piątek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Nowa obwodnica zaczyna się w Bobrku a kończy na skrzyżowaniu ulic Chemików i Fabrycznej w Oświęcimiu, czyli - patrząc od Chrzanowa - za lodowiskiem. Ten pięciokilometrowy odcinek był budowany dwa lata, a kosztował - jak informowaliśmy - 104 mln zł.

Po trzech dniach dostępności drogi, sprawdziliśmy jak wygląda na niej ruch.

Ani rankiem, ani w okolicach godziny 16 w poniedziałek obwodnica nie była zatłoczona. Widać, że na razie jej głównymi użytkownikami są miejscowi - mieszkańcy powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego. W momencie, gdy przejeżdżaliśmy, tych ostatnich było nawet więcej.

Zmierzający do Oświęcimia z okolic Chrzanowa, jeśli ich celem jest oświęcimskie osiedle Chemików, okolice basenu czy wspomniane lodowisko, bez zastanowienia powinni wybrać tę trasę.

Jadący w kierunku oświęcimskiego dworca kolejowego czy muzeum Auschwitz-Birkenau nie będą z niej już tak zadowoleni, choć i oni mogą nieco skrócić czas przejazdu. Wybierający się przez Oświęcim w kierunku Kęt, także zdecydowanie szybciej przemkną przez miasto słynące z korków.