Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Trzebinia testuje piłkarza Wisły, rywal kusi trenera

13.01.2018 14:40 | 18 komentarzy | 5 664 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 15:17

Osiem goli padło w sobotniej grze wewnętrznej trzecioligowców trzebińskiego MKS. Skutecznością błysnęli Kacper Sołtys i Kamil Kłusek.

18
Trzebinia testuje piłkarza Wisły, rywal kusi trenera
Kamil Kłusek Zdobył dwa gole w sobotniej grze wewnętrznej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarze trzebińskiego trzecioligowca zmierzyli się w sobotę w Chełmku w grze wewnętrznej. Drużyna „Białych" (od koloru koszulek) pokonała „Żółtych" 5-3. Trzy gole dla zwycięzców zdobył napastnik Kacper Sołtys. Po jednym trafieniu dorzucili Grzegorz Jarosz i Radosław Górka. Dla przegranych bramki strzelili: Kamil Kłusek dwie o Mateusz Stanek jedną.

W spotkaniu nie wystąpili zmagający się z drobnymi problemami zdrowotnymi Marcin Kalinowski i Mariusz Stokłosa.
Na boisku pojawili się za to testowany Maciej Rogóż, grający poprzednio w juniorach Wisły Kraków (wystąpił na prawej obronie) oraz Jakub Skrzypek z drużyny juniorów MKS.

- Trener chciał sprawdzić stan posiadania oraz co zawodnicy prezentują po przerwie i tych kilku treningach w tym tygodniu - mówi Jacek Augustynek, prezes trzebińskiego.

Drużyna „Białych" zagrała w zestawieniu: Wróbel - Martyniak, Sawczuk, Ochman, Jarosz, Górka, Kowalik, Chlebda, Świętek, Sołtys.

Zespół „Żółtych" wystąpił natomiast w składzie: Szymala - Rogóż, Michalec, Cichy, Jagła, Majcherczyk, Skrzypek, Kłusek, Sochacki, Porębski, Stanek.

Prezes Augustynek nie ukrywa, że inne kluby kuszą niektórych graczy MKS. Ofertę z Podhala Nowy Targ miał również drugi trener Krzysztof Wajda.

- Miałbym zajmować się bramkarzami pierwszej drużyny, zespołów juniorskich, akademii i klas sportowych. Lojalnie względem szkoleniowca i zespołu z Trzebini podziękowałem - mówi Krzysztof Wajda.

Pierwszy sparing w ramach przygotowań do rudny wiosennej trzebinianie rozegrają w sobotę, 20 stycznia, o godz. 13 na boisku w Chełmku. Zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała (III liga - grupa trzecia).