Nie masz konta? Zarejestruj się

Okleśna

Wielkie gratulacje dla teatru ludowego z Okleśnej

01.12.2017 21:00 | 0 komentarzy | 4 078 odsłony | Łukasz Dulowski

Tradycja zdobyła główną Nagrodę im. Władysława Orkana, przyznawaną przez urząd marszałkowski. W piątek Leszek Zegzda, członek zarządu województwa, przyjechał do Okleśnej i osobiście wręczył laureatom symboliczny czek na 10 tys. zł.

0
Wielkie gratulacje dla teatru ludowego z Okleśnej
Zbigniew Klatka, szef Tradycji, odbiera nagrodę od Leszka Zegzdy, członka zarządu województwa, oraz Moniki Wiejaczki, zastępcy dyrektora departamentu kultury w urzędzie marszałkowskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sala w domu ludowym pękała w szwach. Przyszli mieszkańcy, ale też pojawili się przedstawiciele różnych instytucji, nie tylko z powiatu chrzanowskiego. Sława Tradycji już dawno przekroczyła jego granice.

- Województwo małopolskie, przyznając Nagrodę im. Władysława Orkana, docenia wybitne osiągnięcia artystyczne oraz działalność kulturalną, prowadzoną przez organizacje, które promują przy tym ideę lokalnego regionalizmu. Małopolska to bowiem nie tylko zapierające dech w piersiach widoki czy urzekające zabytki, ale też bogactwo lokalnych zwyczajów i tradycji, w które tak bardzo bogaty jest nasz region - mówi Leszek Zegzda.

Po wręczeniu kwiatów i złożeniu życzeń teatr Tradycja przedstawił sztukę „Moje rzeźby ożyły" o Michale Gierze z Rybnej, rzeźbiarzu żyjącym na przełomie XIX i XX w.