Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Na Rynku zapłonęły świąteczne race

11.11.2017 21:15 | 11 komentarzy | 7 187 odsłon | Marek Oratowski

Przemarsz z pochodniami, koncert rockowy, harcerskie ognisko i pokaz laserowy - w taki sposób chrzanowianie obchodzili na Rynku Święto Niepodległości.

11
Na Rynku zapłonęły świąteczne race
Pod sceną zapłonęły race
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy sobotniego eventu dostali biało-czerwone odblaski z nazwą miasta. Wielu z nich miało też przypięte wstążki w barwach narodowych. Obejrzeli przemarsz ułanów, harcerzy, uczniów klas mundurowych i członków grupy operacyjnej "Patriot", którzy pod sceną odpalili race.

Gdy zapadał zmrok, harcerze rozpalili ognisko. Wszystkich rozgrzał też koncert rockowego zespołu "Lustro" z Radomia, który zagrał kilka dobrze znanych utworów (m.in. Biały krzyż" Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar) oraz kilka swoich piosenek (w tym "Święty Boże" do słów Kazimierza Wierzyńskiego). Historia Polski była też tematem przewodnim pokazu laserowego.

W programie miejskich obchodów znalazł się też apel pamięci pod tablicą przy kościele św. Mikołaja, upamiętniającą zrywy niepodległościowe. A także spacer po mieście z Ryszardem Kosowskim, na który wybrało się około 20 mieszkańców. Na koniec burmistrz zaprosił wszystkich na herbatę.