Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ratujmy stare pomniki, wrzućmy datki do puszek

30.10.2017 20:00 | 0 komentarzy | 3 124 odsłony | Marek Oratowski

W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym w Chrzanowie wolontariusze zbiorą fundusze na odnowienie starych nagrobków. Akcję po patronatem "Przełomu" po raz ósmy organizuje parafia św. Mikołaja.

0
Ratujmy stare pomniki, wrzućmy datki do puszek
Podczas ubiegłorocznej kwesty na cmentarzu w Chrzanowie woontariusze zebrali 5411 złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z puszkami co roku stają samorządowcy, harcerze, młodzież ze szkolnych kół PCK z I i II LO w Chrzanowie, członkowie rady duszpasterskiej z parafii św. Mikołaja w Chrzanowie i dziennikarze "Przełomu". Datki do puszek można będzie wrzucić 1 listopada od godziny 9 do 15. W tym czasie na cmentarzu spotkamy m.in. burmistrza Ryszarda Kosowskiego, starostę Janusza Szczęśniaka, dyrektor I LO Bożenę Biercę i redaktor naczelną "Przełomu" Grażynę Kaim.

Za pieniądze uzbierane do tej pory udało się odnowić trzy pomniki. Po tegorocznej zbiórce odnowiony ma zostać kolejny nagrobek.
Podobne akcje organizowane są także na innych cmentarzach. Na przykład w Libiążu wolontariuszy można będzie spotkać z puszkami 1 listopada od godz. 9 do 15.

Po raz dziewiąty datki będą zbierane na cmentarzu parafialnym przy ul. ks. Mariana Luzara w Trzebini. Zostanie za nie sfinansowany pierwszy etap budowy nowych alejek między grobami.

Zwyczaj kwestowania przyjął się też w mniejszych miejscowościach, m.in. w Tenczynku.