Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Od niedzieli nocne i świąteczne dyżury lekarskie po nowemu

29.09.2017 17:33 | 3 komentarze | 18 070 odsłon | Marek Oratowski

Od 1 października chcąc skorzystać z porady lekarskiej poza godzinami pracy przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, trzeba podojechać do szpitala. Tylko w Krzeszowicach dyżur zostaje w siedzibie pogotowia.

3
Od niedzieli nocne i świąteczne dyżury lekarskie po nowemu
W przychodni ZLA przy ulicy Sokoła w Chrzanowie na nocne dyżury przychodzi wiele osób. Po przenosinach do szpitala pacjentów może być jeszcze więcej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe punkty nocnej i świątecznej pomocy medycznej będą przyjmowac pacjentów od niedzieli 1 października, od godz. 8.

Po zmianie mieszkańcy powiatu chrzanowskiego zamiast do przychodni Miejskiego Centrum Medycznego w Libiążu lub ZLA przy ulicy Sokoła w Chrzanowie, muszą jeździć do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Lekarze będą na nich czekać w gabinetach POZ-u (po lewej stronie od wejścia głównego do lecznicy).

Mieszkańcy Chełmka, zamiast do budynku Multimedu, od 1 października w nocy i święta po pomoc lekarską muszą jechać do szpitala przy ul. Wysokie Brzegi w Oświęcimiu. Miejsce dyżurów w Krzeszowicach się nie zmienia.

Nie ma obowiązku, aby w nocnych i świątecznych przychodniach dyżurował pediatra.

W razie potrzeby pacjent może udać się po pomoc do dowolnego miejsca nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego gdzie mieszka i do którego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył deklarację.

 

Dla pacjentów z Małopolski NFZ uruchomił telefon informacyjny dotyczący dyżurów po nowemu. Do 31 października od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 w tej sprawie można zadzwonić na numer (12) 298 82 19.