Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Szpital przejmie wszystkie nocne i świąteczne dyżury lekarskie

19.09.2017 21:00 | 5 komentarzy | 16 201 odsłon | Marek Oratowski

Pacjenci szukający porady lekarskiej w nocy i w święta od 1 października będą musieli jeździć do chrzanowskiego szpitala.

5
Szpital przejmie wszystkie nocne i świąteczne dyżury lekarskie
Lekarze mają przyjmować w pomieszczeniach szpitalnego POZ-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zmiany to efekt kolejnej reformy służby zdrowia i utworzenia tzw. sieci szpitali. W powiecie chrzanowskim tylko do końca września nocną i świąteczną opiekę zdrowotną sprawować będzie personel Miejskiego Centrum Medycznego w Libiążu, przyjmujący w przychodniach w Libiążu i Chrzanowie. Od 1 października ten obowiązek przejmie chrzanowska lecznica.

- Nie mieliśmy tylu chętnych naszych lekarzy i pielęgniarek. Dlatego musieliśmy znaleźć podwykonawcę, dysponującego dostatecznie licznym personelem medycznym. Wybór padł na firmę z Krakowa - poinformował dyrektor chrzanowskiego szpitala Waldemar Stylo na wtorkowym posiedzeniu komisji zdrowia rady powiatu.

W szpitalu pacjenci zostaną przyjęci w pomieszczeniach POZ-u, do których prowadzi osobne wejście. Dyżurować będzie dwóch lekarzy i dwie pielęgniarki. W gotowości pozostanie też zespół wyjazdowy. Lecznica zdecydowała się wejść z dyżurami na teren Krzeszowic, skąd pochodzi coraz więcej hospitalizowanych pacjentów. Tam w noce i święta dostępni będą lekarz i pielęgniarka.

- Ze wstępnych wyliczeń wynika, że nie dołożymy do tego nowego zadania - podkreśla dyrektor szpitala.