Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

07.07.2017 07:10 | 2 komentarze | 8 880 odsłon | Łukasz Dulowski

Rozpoczynają się letnie kina plenerowe w Trzebini i Alwerni. Nad Balatonem szykuje się balonowa bitwa. W Wygiełzowie zaś będzie wyjątkowy kiermasz artystyczny.

2
Propozycje na weekend
Podczas zeszłorocznego Kiermaszu Artystycznego „Pod Lipowcem". FOT. ANNA JARGUZ
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 7 lipca
Trzebinia

Trzebińskie Centrum Kultury zaprasza na plenerowe kino letnie w parku przy Dworze Zieleniewskich. Od godz. 21 będzie wyświetlana francuska komedia „Wieczni chłopcy".

Sobota, 8 lipca
Żary (gmina Krzeszowice)

W godz. 16-18 odbędzie się półfinał Turnieju Sołectw i Osiedli. Od godz. 18 do 3 zabawa taneczna „Pod Lipami". Zagra zespół Soprano Duo.

Sobota, 8 lipca
Alwernia

Na Rynku, w ramach debiutującego kina letniego, dzieci będą mogły obejrzeć od godz. 18.30: Kubę i Śrubę ("Wyspa Skarbów", „Czarnoksiężnik"), Bolka i Lolka w Europie („W Hiszpanii"), Cywilizację („Malarstwo"). Od godz. 19.30 seans dla dorosłych - francuski film „Nietykalni".

Niedziela, 9 lipca
Trzebinia

Fundacja Szansa na Rozwój organizuje nad Balatonem „Summer Boom" - pierwszą z imprez w ramach „Boom na Bala". Start o godz. 12. W programie m.in. balonowa bitwa z atrakcjami i najlepsze imprezowe bity.

Niedziela, 9 lipca
Wygiełzów

Od godz. 15 rozpocznie się na deptaku przy skansenie Kiermasz Artystyczny „Pod Lipowcem". Będą stoiska z rękodziełem: wyroby ceramiczne, biżuteria, drewniane przedmioty ozdabiane techniką decoupage, szyte maskotki i ozdoby do domu, wyroby z wikliny. Dla dzieci zaś ekowarsztaty i strefa zabaw. Ponadto ciasta upieczone przez panie z Klubu Kobiet Aktywnych. Nie zabraknie „Kiełbaski po babicku" - do rozdania 200 porcji.