Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Małopolski Festiwal Innowacji w Chrzanowie

15.05.2017 12:00 | 0 komentarzy | 4 907 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 22:11

Tajniki tworzenia hologramów i mappingu, a także niezwykły spektakl artystyczny wykorzystujący nowoczesne techniki i dźwięki zobaczą w czwartek wieczorem mieszkańcy Chrzanowa. To tylko jedno z wydarzeń Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który właśnie rozpoczyna się w mieście.

0
Małopolski Festiwal Innowacji w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To siódma edycja MFI, ale Chrzanów włączył się do niej po raz pierwszy na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

- Ideą festiwalu jest przybliżenie innowacji, często rozumianej jako coś bardzko skomplikowanego, związanego z zaawansowanymi technologiami albo badaniami naukowymi. Innowacyjność to szersze pojęcie, pojawiające się w wielu aspektach i dziedzinach życia - mówi Jadwiga Szymkiewicz-Wnęk, kierownik biura promocji w chrzanowskim magistracie.

Festiwal potrwa od 15 do 20 maja. M.in. przedsiębiorcy czy osoby zastanawiające się nad założeniem własnej firmy, dowiedzą się skąd i jak pozyskać pieniądze unijne, zwłaszcza na innowacje. Z kolei dla dzieci i młodzieży zaplanowano gry symulacyjne i planszowe.

- Przygotowaliśmy też panel poświęcony firmie i dobrym praktykom w biznesie. Osoby, którym udało się wpaść na ciekawy pomysł i z powodzeniem wcielić go w życie opowiedzą o swojej drodze do sukcesu - podkreśla Jadwiga Szymkiewicz-Wnęk.

Ciekawym punktem Małopolskiego Festiwalu Innowacji w Chrzanowie jest też piątkowa prezentacja firmy zajmującej się miejskim designem. Na pasażu za MOKSiR będzie można zobaczyć elementy małej architektury, a nawet przejechać się supernowoczesną rikszą. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców do dyskusji, w jaką stronę powinien iść Chrzanów, jeżeli chodzi o projektowanie przestrzeni miejskiej.