Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Rafineria rozważa zamknięcie ulicy Kruczkowskiego

26.04.2017 15:19 | 0 komentarzy | 8 800 odsłon | Anna Jarguz

Cysterny pełne paliwa, obok osobówki i dzieci na rowerze. Na ul. Kruczkowskiego w Trzebini, dzielącej zakład na pół, nie jest bezpiecznie. Dlatego firma myśli o zamknięciu drogi na odcinku od stacji paliw do torów kolejowych (skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego).

0
Rafineria rozważa zamknięcie ulicy Kruczkowskiego
Z ul. Kruczkowskiego korzysta wielu kierowców jadących w kierunku Chrzanowa i z powrotem. W ten sposób omijają korki na krajówce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To wewnętrzna droga należąca do zakładu. Ale korzystają z niej wszyscy kierowcy. Ruch jest spory. A będzie jeszcze większy, bo firma się rozwija. Trzebińska instalacja do produkcji biodiesla ma być największą w Europie. Zakład inwestuje również w linię do produkcji glikolu, przygotowuje się do modernizacji elektrociepłowni i budowy oczyszczalni ścieków. Stąd potrzeba ograniczenia ruchu dla osób z zewnątrz.

- Nie znam drugiego takiego zakładu, przez środek którego biegnie droga, tak naprawdę, publiczna. Mało kto przestrzega tam ograniczenia prędkości. Poza tym żyjemy w zwariowanym świecie. Nigdy nie wiadomo, co komu przyjdzie do głowy i czy nie zechce komuś zrobić krzywdy. Zdajemy sobie sprawę, że zamknięcie ul. Kruczkowskiego to pewne utrudnienie dla mieszkańców. Ale bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze - mówi Jerzy Brniak, prezes zarządu Orlen Południe.

O planowanym zamknięciu odcinka ul. Kruczkowskiego oraz inwestycjach Orlen Południe piszemy w aktualnym 17. wydaniu gazety.

Czytaj "Przełom" bez wychodzenia z domu. Najnowszy, 17. numer możesz kupić w internecie. Elektroniczne wydanie jest dostępne także dla użytkowników urządzeń mobilnych - tabletów i smartfonów (w tym iPhonów i iPadów).