Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Libiąski Górnik nie dostał od gminy ani grosza

11.01.2017 16:20 | 0 komentarzy | 2 913 odsłony | Marek Oratowski

Niedawny trzecioligowiec KS Górnik Libiąż nie otrzymał samorządowej dotacji na ten rok na działalność sekcji piłki nożnej i siatkówki. Burmistrz tłumaczy, że klub nie dopełnił wszystkich formalności.

0
Libiąski Górnik nie dostał od gminy ani grosza
Libiążanie przeżywają ostry kryzys, także sportowy. Na półmetku rozgrywek zamykają tabelę "okręgówki"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotacje otrzymało osiem klubów. Na tej liście upublicznionej we wtorek nie ma KS Górnika, jest jedynie szkółka piłkarska UKS Górnik.

- Klub nie wyjaśnił wszystkich spraw finansowych i formalno-prawnych. Nawet nie wiadomo, kto zasiada w jego władzach, bo w Krajowym Rejestrze Sądowym nie ma aktualnych danych. Dlatego nie mogłem uprawiać partyzantki i podjąłem taką decyzję - tłumaczy burmistrz Jacek Latko.

Daje działaczom nadzieję, że gdy wyjaśnią wszystkie wątpliwości, ogłosi drugi konkurs. Z 280 tysięcy złotych przeznaczonych na wsparcie lokalnych stowarzyszeń zostało 52 tysiące złotych. O taką kwotę mogą się postarać przedstawiciele Górnika. To tyle samo, ile dostały kluby z Żarek i Gromca także występujące w "okręgówce".

- Jestem zdziwiony, że zostaliśmy bez dotacji. Wydawało mi się, że w rozmowie z burmistrzem wyjaśniłem wszystkie wątpliwości. Postaram się jak najszybciej przedstawić w urzędzie wszystkie aktualne dokumenty - powiedział Daniel Bujak, od miesiąca prezes Górnika.
Przyznaje, że na klubowe konto wszedł jakiś czas temu komornik, by wyegzekwować zaległe wynagrodzenie dla jednego z byłych trenerów. Zapewnia jednak, że zaległości zostały spłacone.

Dotacje dla klubów sportowych w gminie Libiąż na 2017 r.

LKS Nadwiślanin Gromiec 52.500 zł
LKS Żarki 52.500 zł
UKS Górnik Libiąż (szkółka piłkarska) 52.000 zł
UMKS przy PMOS w Chrzanowie 14.000 zł
UKS Czwórka w Libiążu 12.000 zł
Chrzanowski Klub Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki 5.500 zł
UKS Jedynka Libiąż 2.000 zł
Towarzystwo Wspierania Sportu Sokrates w Libiążu 1.000 zł
KS Górnik Libiąż -