Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kolejki po jedzenie tworzyły się już godzinę przed wydawaniem wigilijnych potraw

17.12.2016 19:59 | 13 komentarzy | 6 034 odsłon | Łukasz Dulowski

W sobotę trzy restauracje serwowały na chrzanowskim Rynku darmowe posiłki. Przygotowały kilkaset porcji. Wszystko zniknęło w okamgnieniu.

13
Kolejki po jedzenie tworzyły się już godzinę przed wydawaniem wigilijnych potraw
Kolejka przed stoiskiem restauracji Staropolska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy najbardziej oblegali stoisko hotelu Platan, bo jego kulinarna oferta była wyjątkowo bogata.

- Dzisiaj mamy między innymi bułki ze śledziem na kwaśno oraz z pasztetem naszego wypieku, barszcz z kiszonych buraków, krokiety z kapustą i grzybami, krokiety ziemniaczane z kiszoną kapustą, groch z kapustą i łazanki z grzybami. W sumie około 500 porcji - wyliczała właścicielka Danuta Kapcia.

- Zaproponowaliśmy ze 150 porcji flaczków, żurku i karpia zatorskiego - mówił Andrzej Orzechowski, właściciel chrzanowskiej restauracji Staropolska.

- Co roku jest więcej osób na wigilii na Rynku. Przyrządziliśmy ponad dwa tysiące pierogów i jakieś 60 litrów żurku - powiedział Łukasz Wągroda, szef kuchni restauracji Odyseja w Chrzanowie.

Podczas części artystycznej Grażyna Kaim, redaktor naczelna „Przełomu", i Tomasz Żołądź, reprezentujący Lokalną Grupę Działania Partnerstwo na Jurze, odebrali rzeźby św. Mikołaja, przyznane przez władze Chrzanowa i chrzanowski MOKSiR. Burmistrz Ryszard Kosowski podkreślił, że mają charakter szczególny i w przyszłości nie będą wręczane zbyt często.