Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Małżeństwa świętowały diamentowe i złote gody

20.11.2016 12:57 | 0 komentarzy | 6 349 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 12:57

Ponad dwadzieścia par otrzymało w sobotę medale prezydenta za długoletnie pożycie małżeńskie. Wśród nich Renata i Adam Szmagierowie z Miękini.

0
Małżeństwa świętowały diamentowe i złote gody
Adam i Renata Szmagierowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Państwo Szmagierowie są razem od 50 lat. Ślub cywilny brali 10 grudnia. Kościelny natomiast w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość miała miejsce w klasztorze w Czernej. Jubilaci doskonale pamiętają okoliczności, gdy pierwszy raz między nimi zaiskrzyło.

- Moja przyszła żona była nauczycielką na kolonii. Ja przyjechałem tam na wycieczkę z zakładu wapienniczego w Czatkowicach, gdzie pracowałem. Co prawda znaliśmy się już wcześniej, ale to wtedy bardziej się poznaliśmy - opowiada Adam Szmagier.

Jak podkreśla, żeby związek był udany, małżonkowie muszą się dogadywać i tolerować.

- Raz się pokłóci, raz się pogodzi. Różnie bywa. Tak jest znacznie lepiej niż przejść przez życie obojętnie. Wtedy byśmy się od siebie odsuwali - uważa pan Adam.

Państwo Szmagierowie mają córkę, trzech synów oraz wnuczkę i pięciu wnuków.

Jubileusz diamentowych godów (60 lat małżeństwa) świętowali: Janina i Andrzej Ostachowscy oraz Maria i Antoni Ornaccy.

Pary, którym prezydent przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie (50 lat małżeństwo): Barbara i Tadeusz Bastrowie, Krystyna i Stanisław Bielowie, Michalina i Tadeusz Chucherkowie, Maria i Stefan Furmanikowie, Fryderyka i Zygmunt Gędłkowie, Stefania i Edmund Gędłkowie, Maria i Wiktor Kmiecikowie, Maria i Antoni Korbielowie, Wanda i Jacek Korbielowie, Anna i Kazimierz Kuciowie, Krystyna i Jan Kucielowie, Zofia i Franciszek Nawałowie, Władysława i Zdzisław Pawlikowscy, Zofia i Tadeusz Pękalowie, Henryka i Mieczysław Poznańscy, Władysława i Stefan Rozmusowie, Renata i Adam Szmagierowie, Aniela i Józef Walusiewiczowie, Maria i Zbigniew Wąsikowie, Halina i Adam Węgrzynowie, Teresa i Jan Wilkowie, Marianna i Bronisław Wójcikowie, Ewa i Ireneusz Zjawioni, Krystyna i Stanisław Żbikowie.