Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowski szpital dostał karetkę wykorzystywaną podczas ŚDM

14.11.2016 16:30 | 10 komentarzy | 9 831 odsłon | Marek Oratowski

W niedzielę premier Beata Szydło uczestniczyła w Krakowie w spotkaniu z ratownikami medycznymi, zabezpieczającymi Światowe Dni Młodzieży. Przy tej okazji przekazała placówkom medycznym 10 karetek wykorzystywanych w trakcie pobytu papieża Franciszka w Polsce. Jeden z samochodów trafił do Chrzanowa.

10
Chrzanowski szpital dostał karetkę wykorzystywaną podczas ŚDM
Od lewej ministrowie Beata Kempa i Konstanty Radziwiłł, koordynator ds. ratownictwa medycznego w chrzanowskim szpitalu Leszek Kowalski, premier Beata Szydło, starosta Janusz Szczęśniak i dyrektor szpitala Waldemar Stylo. Fot. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przekazanie sprzętu odbyło się przed Tauron Areną. Uczestniczyli w nim starosta Janusz Szczęśniak, dyrektor chrzanowskiego szpitala Waldemar Stylo oraz reprezentujący grupę ratowników medycznych Leszek Kowalski i Rafał Hrycaniuk.

- Formalnie ta karetka została nam użyczona i od półtora miesiąca była użytkowana. Zabiegaliśmy, by przeszła na naszą własność. Cieszę się, że tak się stało, bo było wielu chętnych. To ósmy ambulans będący w dyspozycji szpitala. Jest bardzo dobrze wyposażony, m.in. w urządzenie do masażu serca i najnowszy defibrylator. Wartość pojazdu zabudowanego na bazie mercedesa to około pół miliona złotych - informuje Leszek Kowalski, koordynator ds. ratownictwa medycznego w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie.

Karetki trafiły także do szpitali i zakładów opieki zdrowotnej w Brzesku, Częstochowie, Krakowie, Limanowej, Myślenicach, Nowym Targu, Oświęcimiu i Staszowie.

Czytaj również