Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Ponad dwustu kierowców dostało mandaty

03.11.2016 15:28 | 4 komentarze | 5 996 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Dwa wypadki i 19 kolizji to bilans tegorocznej akcji „Znicz" na drogach powiatu chrzanowskiego. Policjanci ujawnili 360 wykroczeń. Na kierowców i pieszych posypały się mandaty.

4
Ponad dwustu kierowców dostało mandaty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Działania trwały od piątku do środy. Policjanci odnotowali więcej wypadków i kolizji niż rok temu. Mniej było za to nietrzeźwych na drogach.

W piątek, pierwszego dnia akcji „Znicz", na drodze z Libiąża do Chełmka samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Trzy osoby zostały ranne. Do drugiego wypadku doszło w poniedziałek po południu. Na ul. Słowackiego w Trzebini kierowca renault, 86-letni mieszkaniec Bukowna, potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. 58-letni mieszkaniec Trzebini trafił do szpitala.

- W sumie sprawdzono trzeźwość 1489 kierowców. Dwóch było pod wpływem alkoholu - mówi Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

244 kierowców dostało mandaty. Najczęściej za przekroczenie prędkości i niestosowanie się do znaków drogowych, ale także za brak pasów i nieprawidłowe wyprzedzanie.

Policjanci ukarali też mandatami 26 pieszych. Głównie za to, że przechodzili przez jezdnię w niedozwolonych miejscach. Natomiast 30 uczestników ruchu drogowego pouczono. Wobec 59 osób skierowano do sądu wnioski o ukaranie. Policjanci zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych i 5 praw jazdy.

- W porównaniu do ubiegłego roku ujawniliśmy więcej wykroczeń drogowych. Wynika to z faktu, że tegoroczne działania trwały dwa dni dłużej - wyjaśnia rzecznik.