Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Bez złości nie ma miłości

22.09.2016 07:00 | 1 komentarz | 6 439 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 07:37

Trzynaście par z gminy Chrzanów świętowało w środę jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Wśród nich Janina i Stanisław Woszczynowie. - Bywały dobre i złe chwile, ale nigdy nie przestaliśmy się kochać - mówią jubilaci.

1
Bez złości nie ma miłości
Janina i Stanisław Woszczynowie są razem 51 lat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy tylko się zobaczyli, wiedzieli, że będą razem.

- Były lata 60. Służyłem w wojsku. Dwa tygodnie przed końcem służby przyjechałem na ślub siostry. Janina była jedną z druhen - wspomina Stanisław Woszczyna.

Od tamtej pory stali się nierozłączni. On pochodzi z Bolęcina, a ona z Regulic. Ślub wzięli w Alwerni. Od blisko pół wieku mieszkają w Chrzanowie na osiedlu Północ.

Jaki jest przepis na udane małżeństwo?

- Czasem trzeba coś przemilczeć, udawać, że się nie usłyszało - uśmiecha się Janina Woszczyna.

Na męża patrzy z taką samą miłością, jak wiele lat temu, gdy brali ślub. On też wciąż jest zakochany.

- Różnie w życiu bywało, ale wie pani, jak to jest. Bez złości nie ma miłości - tłumaczą jubilaci.

W środę państwo Woszczynowie razem z innymi parami odebrali w chrzanowskim Urzędzie Stanu Cywilnego medale przyznane przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Złote gody obchodzili także: Maria i Zygmunt Kasprzykowie, Anna i Adam Krawczykowscy, Irena i Stanisław Madejowie, Helena i Stanisław Osuchowie, Janina i Władysław Tarkowie, Teresa i Henryk Bromboszczowie, Elżbieta i Jan Bujakiewiczowie, Helena i Edward Dymowie, Maria i Bolesław Gębkowie, Ewa i Adam Hamerscy oraz Kazimiera i Władysław Janoszkowie. Jedna para świętowała 60-lecie małżeństwa. To Emilia i Edward Solarzowie.