Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nie ma małżeństwa, które by się nie kłóciło

06.09.2016 10:26 | 2 komentarze | 4 523 odsłony | Anna Jarguz

W życiu trzeba czasem sobie wykrzyczeć, co nam na sercu leży. Byle tylko długo na nikogo się nie gniewać - z takiego założenia wychodzą obchodzący Złote Gody Regina i Kazimierz Kaczyńscy z Trzebini. Są razem od przeszło 50 lat, za co w poniedziałek otrzymali pamiątkowy medal.

2
Nie ma małżeństwa, które by się nie kłóciło
Regina i Kazimierz Kaczyńscy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Regina pochodzi spod Kielc, Kazimierz z okolic Ostrołęki. Do Trzebini przyjechali za pracą, zakochali się w sobie i założyli rodzinę. Ona pracowała na stołówkach w elektrowni oraz kopalni Siersza. On był elektrykiem.

- Od razu zwróciłem uwagę na Reginę. Była była bardzo podobna do mojej kuzynki. To była miłość od pierwszego wejrzenia - mówi Kazimierz Kaczyński.

Dobrali się na zasadzie przeciwieństw. On jest spokojny, ona energiczna. Przyznają, że czasem zdarza im się pokłócić.

- Ale chyba nie ma par, które by się nie kłóciły. Najważniejsze, by się na nikogo długo nie gniewać i nie chodzić obrażonym - uważa Kazimierz.

- Ja to nawet nie potrafię się gniewać. Od razu wyciągam rękę na zgodę. Tak już mam - dodaje Regina.

Mają troje dzieci: dwie córki i syna, który na stałe mieszka w Szkocji. We wrześniu Regina pierwszy raz leci go odwiedzić. Przyznaje, że trochę się boi. - Dobrze, że będą ze mną wnuki - podkreśla.

Poza Reginą i Kazimierzem Kaczyńskimi Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Anna i Włodzimierz Bobakowie, Teresa i Władysław Czarnikowie, Stanisława i Czesław Dudkowie, Alina i Tadeusz Durowie, Maria i Franciszek Gęborscy, Alicja i Janusz Głuchowie, Maria i Zbigniew Jasińscy, Kornelia i Eugeniusz Kofferowie, Zofia i Henryk Kuciowie, Krystyna i Jan Kustrowie, Anna i Józef Pabiskowie, Maria i Marian Pawiowie, Edwarda i Kazimierz Podgórscy, Aleksandra i Wiesław Sekułowie, Irena i Tadeusz Szybalscy, Stanisława i Adam Tabakowie, Danuta i Franciszek Wołochowie.