Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Krzeszowice są na trasie Małopolskiego Festiwalu Smaku

24.08.2016 16:20 | 0 komentarzy | 6 641 odsłon | Ewa Solak
Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 20:04

Obok Krakowa, Wadowic i Nowego Targu także Krzeszowice gościć będą w tym roku turystów i miłośników dobrego jedzenia. Chrzanów szczycący się kilkoma produktami tradycyjnymi nie znalazł się w gronie tak wyróżnionych miast.

0
Krzeszowice są na trasie Małopolskiego Festiwalu Smaku
Jedna z edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku w Oświęcimiu Fot. Tadeusz Jachnicki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Staraliśmy się o to od ubiegłego roku. Zależało nam na tym, żeby poszerzyć ofertę turystyczno - kulturalną, a także, by promować naszą okolicę - mówi Janina Walkowicz z Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.

Przyznaje, że gmina nie ma na razie żadnego produktu tradycyjnego wpisanego na listę ministra rolnictwa. Kilka znanych i lubianych mogłoby jednak do tego pretendować - np. piwo z Tenczynka czy pstrąg z Dubia oraz lody z Krzeszowic.

Takie produkty posiada natomiast powiat chrzanowski (ziemniaki po cabańsku, hulajdy z Dulowej, mirowska parzybroda, buchta bolęcińska). W tym roku nie ma go jednak na trasie festiwalu.

Imprezy z cyklu Małopolski Festiwal Smaku. Zjedz na Polu! W tym roku odbędą się: 28 sierpnia - Plac Wolnica Kraków, 3 września - Skawina, 4 września - Miechów, 11 września - Nowy Targ, 18 września - Krzeszowice, 25 września - Tarnów, 2 października - Wadowice, 15 - 16 października Kraków hotel Forum Przestrzenie jako wydarzenie towarzyszące Najedzonym Fest organizowane pod nazwą „Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem".

Małopolski Festiwal Smaku to doroczna impreza skupiająca producentów żywności z całego województwa i promująca regionalne przysmaki. Jej idea powstała w 2003 r., a dwa lata później odbyła się pierwsza edycja imprezy. Lokalni producenci żywności wielokrotnie brali w niej udział, otrzymując nagrody i wyróżnienia (np. Andrzej Mędrala - lody Melba z Krzeszowic czy Jacek Pabis - wędliny marki Elimex z Trzebini).