Nie masz konta? Zarejestruj się

Karniowice

Na dożynkach władza rozdawała chleb i składała obietnice

22.08.2016 11:53 | 6 komentarzy | 6 856 odsłon | Łukasz Dulowski

W niedzielę powiatowe święto plonów na Błoniach Karniowickich zakłócił trochę deszcz. Pojawiły się też inne małe zgrzyty.

6
Na dożynkach władza rozdawała chleb i składała obietnice
Wiceburmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk częstuje mieszkańców dożynkowym chlebem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pieczywo dostaliśmy od dwóch piekarni w Karniowicach. Upiekły nam 60 małych bochenków, którymi częstowaliśmy gości, uczestników dożynek - mówi Barbara Paszcza, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Karniowice.

Starosta chrzanowski Janusz Szczęśniak i wiceburmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk, odbierając symboliczne chleby, zapewniali, że zostaną one sprawiedliwie podzielone wśród mieszkańców. Oczywiście, w domyśle chodziło o pieniądze m.in. na inwestycje. A potrzeb nie brakuje, o czym śpiewały panie z KGW.

Dożynkowy program jest od lat taki sam, a jeden z najważniejszych jego punktów to Festiwal Wieńca. Po scenicznym występie gospodynie, reprezentujące poszczególne gminy, przekazują dzieło swoich rąk burmistrzom i wójtowi.

- Proszę napisać, że tak się starałyśmy, a naszego burmistrza Tomasza Siemka (Alwernia) nie było na dożynkach. Piosenkę przygotowałyśmy typowo dla niego. Jesteśmy bardzo zawiedzione - skomentowała Maria Grela, szefowa KGW Okleśna.

- Akurat zachorowałem, ja i cała moja rodzina. Po prostu jakiś wirus. Zresztą, nie byłem też na niedzielnych dożynkach w Kwaczale. Z kolei moja zastępczyni przebywa na urlopie - powiedział burmistrz Siemek.