Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Chrzanowie jest rondo im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

29.06.2016 09:11 | 3 komentarze | 8 263 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Nazwę Żołnierzy Wyklętych będzie nosić zachodnia obwodnica miasta, a usytuowane przy niej rondo na ul. Oświęcimskiej imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. Tak zdecydowała rada miejska. Swoje nazwy będą mieć także skrzyżowania o ruchu okrężnym na osiedlu Północ.

3
W Chrzanowie jest rondo im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
Nowe rondo w Kroczymiechu będzie nosić imię Rotmistrza Witolda Pileckiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I tak to u zbiegu ulic: Zielonej i Mieszka I będzie się nazywać - Ofiar Faszyzmu, a to łączące ul. Wodzińską z nową drogą biegnącą obok cmentarzy - Rondo Fablokowców. Podejmując obydwie uchwały chrzanowscy radni nie mieli żadnych wątpliwości. Wynik głosowania był jednomyślny.

- O przemianowanie ul. Ofiar Faszyzmu na ul. Grzybową, co jest jedynie zmianą porządkową i przeniesienie tej nazwy na rondo, by nikt nie zapomniał o ofiarach systemu, rada osiedla zabiegała od lutego 2014 r. Cieszę się, że to się udało. Traktuję tę uchwałę jako jeden z dowodów uznania dla naszej pracy - mówi radny Janusz Jedynak, przewodniczący Rady Osiedla Północ-Tysiąclecie.

Jest też zadowolony, że nadając nazwę Fablokowców drugiemu skrzyżowaniu na osiedlu udało się uhonorować pracowników Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce. Wielu mieszka w pobliskich blokach.

Warto nadmienić, że z inicjatywą nadania nazwy fragmentowi drogi wojewódzkiej 933 (zachodniej obwodnicy) i znajdującemu się tu rondu wyszło Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie oraz Stowarzyszenie Prawe Skrzydło w Chrzanowie.