Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Ewa Wachowicz opowiedziała w remizie, jak zdobywa kolejną koronę

19.05.2016 07:27 | 0 komentarzy | 7 002 odsłon | Łukasz Dulowski

Miss Polonia, producentka telewizyjna, podróżniczka, doskonała kucharka i matka chrzestna Alwerni odwiedziła w środę miasteczko. Jeden z mieszkańców Wacław Płonka nie wytrzymał i wyznał: „Jak panią oglądam w telewizji, to mi wszystko bardziej smakuje".

0
Ewa Wachowicz opowiedziała w remizie, jak zdobywa kolejną koronę
Ewa Wachowicz dostała w prezencie swój wizerunek narysowany przez Maję Dębską z Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Większa część spotkania była poświęcona najnowszej pasji Ewy Wachowicz - zdobywaniu Korony Wulkanów Ziemi. Jest ich siedem. Pani Ewa weszła już na Kilimandżaro w Afryce, Damavand w Azji, Elbrus w Europie, Pico de Orizaba w Ameryce Północnej, Mount Giluwe w Australii, Ojos del Salado w Ameryce Południowej. Został jej tylko Mt. Sindley na Antarktydzie. Opowiadała bardzo intrygująco, podkreślając różne ciekawostki kulturowe wybranych krajów.

- Przykładowo w Nowej Gwinei opiekowali się nami sami panowie przewodnicy. Nigdy kobieta nie może się z nimi komunikować, tylko musi to być mężczyzna. Krzysztof Wielicki potwierdził, że w przypadku australijskiego Mount Giluwe jako pierwsi Polacy weszliśmy na ten szczyt - chwali się Wachowicz. Spotkanie z nią zorganizowało Stowarzyszenie Seniorzy Alwerni.

***

Więcej o zdobywaniu Korony Wulkanów Ziemi i o tym, jak Ewa Wachowicz została matką chrzestną Alwerni, napiszemy w najbliższym wydaniu „Przełomu".