Juniorzy starsi trzebińskiego MKS nie przerwali złej passy

24.04.2016 14:26 | 0 komentarzy | 3 560 odsłony | Michał Koryczan, Marek Oratowski

Grający w piłkarskiej lidze wojewódzkiej juniorzy starsi MKS Trzebinia-Siersza wykazali się sporą nieskutecznością i tylko zremisowali z Unią Tarnów. To ich ósmy mecz z rzędu bez zwycięstwa. Liderująca B-klasie Victoria straciła aż trzy gole w Żarkach, a mimo to wywiozła trzy punkty.

0
Napastnik MKS Rajmund Raźniak (z lewej, podczas meczu z Borkiem Kraków) był bliski zdobycia gola w meczu z Unią Tarnów. Trafił jednak w poprzeczkę

LKS II Żarki - Victoria 1918 Jaworzno 3-5

Bramki: Łukasz Paluch 48 i 90+1, Paweł Przebinda 81 - Bartłomiej Kędzierski 5 i 71, Grzegorz Rosa 39 i 69, Piotr Wartała 24
Żarki II: Wiśniewski - Pawlik, Nędza, Horawa, Mrózek, Śleziak, Piwowarski (47. Cygan), Paluch, Knapik (18. Majka), Przebinda, Lelito (65. Polowiec)
Victoria: Przybyłowski - Siewniak (60. Szpak), Szwed, Gembala, Proksa, Rosa, Szremski (60. Mastalerz), Stokłosa, Wartała, Kozdraś (60. Grządziel), Kędzierski

Wydawało się, że gracze lidera wywiozą łatwe trzy punkty. Goście prowadzili już 3-0 i 5-1. Jednak masowo marnowali stuprocentowe okazje strzeleckie. Kilka razy pomylił się zwłaszcza w sytuacjach sam na sam Bartłomiej Kędzierski. Za to gospodarze zwietrzyli swoją szansę i w ostatnich dziesięciu minutach zdobyli dwa gole pod rząd po uderzeniach z karnego i trafieniu z ośmiu metrów.. Postraszyli tym samym Victorię, ale na więcej zabrakło im już czasu.
- Nasi zawodnicy grali do końca. Wyróżnił się zwłaszcza 16-letni Łukasz Paluch, który strzelił dwa gole i wywalczył karnego. Piłkarsko jednak goście byli lepsi - przyznał Zdzisław Bębenek, prezes LKS Żarki.

SPRiN Regulice - Jutrzenka Ostrężnica 5-0

Górnik II Libiąż - Korona Lgota 0-4

Małopolska Liga Juniorów Starszych

MKS Trzebinia-Siersza - Unia Tarnów 1-1 (0-0)
Gol dla MKS: Michał Cząstka (63-karny)
Trzebinia: Dziadzio - Prokop, Lasik, Martyniak, Borkowski, Kuchta (60. Rzepa), Nowak, Wallentin, Cząstka, Sz. Kurek (75. B. Kurek), Raźniak

Niedzielny mecz stał pod znakiem zapytania. Po tym jak zarząd MKS przyjął rezygnację trenera juniorów starszych Kacpra Ślusarka, zawodnicy zbuntowali się bowiem przeciwko zmianie szkoleniowca.
Pojawiła się groźba wycofania zespołu z rozgrywek. Czarny scenariusz jednak się nie spełnił. Kacper Ślusarek będzie nadal prowadził drużynę, która tym samym dokończy zmagania ligowe.
Więcej na temat zamieszania będzie można przeczytać w kolejnym, 17 numerze „Przełomu".
W spotkaniu z Unią Tarnów młodym trzebinianom nie udało się przerwać serii meczów bez wygranej. Zremisowany pojedynek z tarnowianami jest ósmą z rzędu konfrontacją, w której MKS nie zdobył kompletu punktów.
Gospodarze prowadzili 1-0 po skutecznie egzekwowanej przez Michała Cząstkę jedenastce. Radość z prowadzenia nie trwała długo. Niespełna minutę później rywale wyrównali (także z rzutu karnego). Drużyna z Trzebini kończyła mecz w dziesięciu. W 65. minucie czerwoną kartkę obejrzał bowiem Jan Martyniak.
- Nawet w osłabianiu stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Zagraliśmy najlepszy mecz w tym roku, jeśli nie w całym dotychczasowym sezonie. Zabrakło jednak skuteczności. Rajmund Raźniak uderzył w poprzeczkę, a Szymon Kurek nie trafił do pustej bramki z pięciu metrów. W pierwszej połowie czerwoną kartkę powinien obejrzeć bramkarz Unii, bo dotknął piłki ręką poza polem karnym - mówi Kacper Ślusarek.