Wystawcy czekali od piątej rano, klientów przyszło jednak niewielu - przelom.pl
Zamknij

Wystawcy czekali od piątej rano, klientów przyszło jednak niewielu

14:17, 24.04.2016 Anna Jarguz
Skomentuj Zdaniem pana Pawła (na zdjęciu), kiermasze staroci to dobry sposób na spędzenie czasu Zdaniem pana Pawła (na zdjęciu), kiermasze staroci to dobry sposób na spędzenie czasu

Deszcz i temperatura sięgająca zaledwie kilku stopni powyżej zera zniechęciły mieszkańców do odwiedzenia w niedzielny poranek pchlego targu. Ci, którzy przyszli, mogli nabyć stare meble, figurki z mosiądzu, zabytkowe zegary, porcelanę i setki innych rzeczy, niedostępnych w zwykłych sklepach.

Po zimowej przerwie na targowisko przy ul. Młoszowskiej wrócił kiermasz staroci.

- Zapowiedziało się szesnastu sprzedawców. Niektórzy przyszli już o piątej rano, by zająć najlepsze stoiska. Wystawcy nie zawiedli. Zawiedli jednak mieszkańcy, którzy przestraszyli się pogody i nie przyszli - mówi Tadeusz Adamczak, szef Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia, organizującego imprezę.

- Pogoda ma duże znaczenie. Jak jest zimno i pada, ludzi nie ma - potwierdza Alicja Likus, która przed godz. 10 zaczęła chować starocie do pudełek. Uznała, że nie ma co dłużej czekać na klientów.

- Osoby zainteresowane towarem przychodzą bardzo wcześnie rano, bo wtedy wybór jest największy. Zdarza się, że niektórzy sprzedadzą rzeczy, zanim jeszcze zdążą je wystawić - potwierdza Paweł Możdżeń z Chrzanowa. Miał do sprzedania m.in. zabytkowe lustra, świeczniki z mosiądzu, oryginalne włócznie z Afryki czy misę wykonaną z egzotycznego drewna.

- Nie traktuję tego jako biznes, tylko hobby. Część tych rzeczy przywiozłem z Danii, gdzie kupiłem je na targach staroci. Nie wszystkie mieszczą mi się w domu - przyznaje mężczyzna.

Kolejne pchle targi w Trzebini zaplanowano na niedziele: 29 maja, 26 czerwca, 31 lipca, 28 sierpnia, 25 września, 30 października.

 

(Anna Jarguz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%