Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

LIBIĄŻ. Można było pośpiewać, zjeść i przechylić kielicha

11.11.2012 20:55 | 0 komentarzy | 4 594 odsłony | red
Dobra zabawa z darmowym jedzeniem i napitkiem przyciągnęła setki osób na niedzielną biesiadę patriotyczną w hali sportowej przy zespole szkół.
0
LIBIĄŻ. Można było pośpiewać, zjeść i przechylić kielicha
Biesiada patriotyczna w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobra zabawa z darmowym jedzeniem i napitkiem przyciągnęła setki osób na niedzielną biesiadę patriotyczną w hali sportowej przy zespole szkół.

Na początku imprezy burmistrz Jacek Latko podzielił się z uczestnikami spostrzeżeniem, że co rusz słyszy w telewizji, iż Polacy na smutno świętują rocznicę odzyskania niepodległości. Tymczasem on od 15 lat zaprasza telewizję, żeby pokazała, że w Libiążu jest inaczej. Organizatorzy poszli w totalną rozrywkę. W tegoroczną biesiadę zostało wpisane hasło „W zdrowym ciele patriotyczny duch”. Strażacy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy, a rozśpiewani artyści, przebrani za personel medyczny, serwowali też takie szlagiery, jak „Remedium” Maryli Rodowicz, czyli „wsiąść do pociągu byle jakiego”. Można było zjeść przykładowo kapuśniak, i przechylić kielicha z kolorowym procentowym trunkiem.

W galerii prezentujemy zdjęcia z XIV Libiąskiej Biesiady Patriotycznej, a także fotografie z niedzielnej biesiady patriotycznej w Dworze Zieleniewskich w Trzebini.

Łukasz Dulowski