Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Świńska grypa dotarła do Jaworzna, w Chrzanowie potwierdzonych przypadków na razie nie ma

10.02.2016 12:24 | 1 komentarz | 9 927 odsłon | Anna Jarguz

W związku ze wzrostem zachorowań na grypę A/H1N1, jaworznicki szpital wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów. Chrzanowski na razie nie zamierza tego robić.

 

1
Świńska grypa dotarła do Jaworzna, w Chrzanowie potwierdzonych przypadków na razie nie ma
W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie nie ma zakazu ani ograniczenia odwiedzin pacjentów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na oddział pediatrii Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie trafiło dwoje dzieci chorych na grypę A/H1N1 w wieku 5 i 8 lat. Wyzdrowieli. Dyrekcja placówki, by chronić pacjentów, podjęła decyzję o jej zamknięciu dla odwiedzających.

- Skoro ja mam dwa przypadki zachorowań, to chorych na mieście jest więcej. Oczywiście nie mogę zabronić matce odwiedzin własnego dziecka w szpitalu, bo ona powinna być przy nim. Chodzi o to, by do chorych nie przychodziła cała rodzina i jeszcze grupa znajomych - mówi Wiesław Więckowski, lekarz naczelny w jaworznickim szpitalu.

W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie dyrekcja nie podjęła jeszcze decyzji o ograniczeniu lub wstrzymaniu odwiedzin.

- Ewentualna decyzja jest podejmowana po dokonaniu oceny sytuacji epidemiologicznej, którą wykonuje się w razie wystąpienia nagłego i znacznego wzrostu zachorowań na grypę wśród pacjentów, personelu i odwiedzających. Takich sygnałów nie odnotowaliśmy - mówi Agnieszka Dyba, rzecznik prasowy chrzanowskiego szpitala.

- Potwierdzonych przypadków zachorowań na grypę A/H1N1 nie ma - potwierdza Halina Gełecka z wydziału epidemiologii chrzanowskiego sanepidu.

Lekarze zachęcają, by się szczepić. Lek. med. Izabela Gleń z NZOZ „Trzebinia" przyznaje, że szczepionka nie uchroni przed zachorowaniem na grypę A/H1N1, jednak u osób zaszczepionych przebieg choroby jest łagodniejszy.

- W naszym ośrodku szczepionek już nie ma, bo akcję organizowaliśmy jesienią. Trzeba ją kupić na własną rękę w aptece - podkreśla Izabela Gleń.

Szczepionka kosztuje 30-40 zł.