Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Małżonkowie przypomnieli sobie przysięgę sprzed pół wieku

26.01.2016 20:48 | 1 komentarz | 4 173 odsłony | Marek Oratowski

Trzydzieści par świętowało we wtorek w Libiąskim Centrum Kultury złote i diamentowe gody. Na twarzach seniorów odbierających medale przyznane przez prezydenta malowało się wzruszenie.

1
Małżonkowie przypomnieli sobie przysięgę sprzed pół wieku
Gratulacje odbierają Wanda i Józef Twarogowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sędziwym jubilatom pogratulowali wiceburmistrz Jarosław Łabęcki i przewodnicząca rady miejskiej Bogumiła Latko. Bohaterowie uroczystości dostali róże i koce. Nie zabrakło szampana oraz pocałunku, którym pary okazały sobie wdzięczność za wspólne życie.

- Ja pochodzę z Libiąża, a żona to góralka z Limanowej, która przyjechała w nasze strony za pracą i zatrudniła się w Chełmku. Życie nie jest łatwe, ale razem łatwiej pokonywać trudności - przekonywał nas Mieczysław Kowalski. Wtórowała mu żona Bronisława. Oboje są 50 lat po ślubie.

Wszyscy jubilaci wysłuchali występu zespołu "Wrzos".

- Proszę się częstować. Jak któryś z panów przyniósł "piersiówkę", to śmiało można ją postawić na stole. Na kolejnym jubileuszu za dziesięć lat alkohol będzie na koszt gminy - żartował pełniący rolę konferansjera Stanisław Dwornik.

50-lecie ślubu świętowali: Rozalia i Władysław Bębenkowie, Emilia i Franciszek Białożytowie, Czesława i Stanisław Bisaga, Alicja i Edward Kasperczykowie, Józefa i Mieczysław Klamka, Anna i Stanisław Kmiecikowie, Władysława i Zdzisław Kokocińscy, Krystyna i Stanisław Kosowscy, Bronisława i Mieczysław Kowalscy, Emilia i Michał Król, Helena i Stanisław Kuligowie, Halina i Stanisław Lelito, Helena i Jan Łapuszkowie, Irena i Stanisław Łysakowie, Krystyna i Jan Pena, Monika i Stanisław Piwowarczykowie, Maria i Stanisław Pyrek, Marian Staszczyk, Genowefa i Józef Świstakowie, Ludwika i Jan Wojtalowie

60-lecie związku małżeńskiego obchodzili: Henryka i Stanisław Bolek, Stanisława i Józef Ciesielscy, Stefania i Piotr Glistak, Anna i Paweł Gulik, Weronika i Józef Kosowscy, Hermina i Czesław Latko, Władysława i Marian Piwowarczykowie, Wanda i Józef Twarogowie