Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Klienci Kauflandu myśleli, że się pali

14.01.2016 17:00 | 3 komentarze | 8 379 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Chwile grozy przeżyły w środę wieczorem osoby robiące zakupy w markecie przy ul. Trzebińskiej w Chrzanowie. Około godz. 19 w obiekcie włączył się alarm pożarowy. Trzeba było ewakuować ludzi.

3
Klienci Kauflandu myśleli, że się pali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ewakuacja przebiegła sprawnie i prawidłowo. Nikt z klientów ani personelu nie został poszkodowany - mówi Grzegorz Polak, rzecznik prasowy Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k.

Po chwili na miejscu była straż i policja.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy z systemu sygnalizacji pożarowej. Na miejsce pojechały trzy zastępy PSP. Okazało się, że to fałszywy alarm. Postronna osobowa wcisnęła ręczny ostrzegacz pożarowy. To taki czerwony guzik bezpieczeństwa, informujący straż o zagrożeniu. Jeżeli ktoś widzi niebezpieczeństwo, a nie jest w stanie zadzwonić po pomoc, to wciska taki przycisk i informacja trafia do nas automatycznie - mówi Wojciech Rapka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie.

Na miejscu policjanci zatrzymali „żartownisia". To 32-letni mieszkaniec Chrzanowa. Był kompletnie pijany.
- Badanie wykazało ponad 3 promile. Został odwieziony do izby wytrzeźwień - wyjaśnia Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

Komenda prowadzi dalsze czynności w sprawie fałszywego alarmu. Zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.