Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Po żurek i pierogi ustawiła się kolejka

19.12.2015 16:31 | 1 komentarz | 5 248 odsłon | Marek Oratowski

Kilkuset mieszkańców nie żałowało chwil spędzonych w sobotę na Rynku w Chrzanowie na wigilijnym spotkaniu. Pojedli tradycyjnych potraw, posłuchali kolęd i kapeli ludowej oraz z opłatkami w rękach złożyli sobie życzenia.

1
Po żurek i pierogi ustawiła się kolejka
Mieszkańcy czekają na żurek serwowany przez pracowników restauracji Platan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed jedenastą, gdy zaczynała się impreza, Antoni Dobrowolski z MOKSiR-u pełniący rolę konferansjera, zachęcał wszystkich spieszących się i robiących zakupy, by na chwilę przystanęli. Z dobrym skutkiem, bo z każdą minutą na płycie Rynku przybywało chrzanowian. Gdy kapela spod Krakowa skocznie przygrywała, ustawili się w kolejce po wigilijne specjały, serwowane przez pracowników restauracji Odyseja i Platan.

- Byliśmy na zakupach i zostaliśmy zobaczyć, jak przebiega impreza i zintegrować się z ludźmi. Spróbowaliśmy pierożków, zalewajki i żurku. Smakowało - przekonywał Paweł Sidor. Towarzyszyła mu żona Anna.

Przy okazji nagrody odebrali uczestnicy świątecznych konkursów.

- Zrobiłam bombki i łańcuch. W nagrodę dostałam książkę - pochwaliła się trzecioklasistka Kinga Kosowska z Płazy. Gdy wybrzmiał hejnał, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Zubik rozpoczął składanie życzeń.

- Niech te święta przebiegną w rodzinnej atmosferze, pełnej ciepła i wzajemnej życzliwości. Niech Nowy Rok przyniesie wszystkim  jak najwięcej sukcesów, a patron miasta, święty Mikołaj, przysparza zasobności - winszował z opłatkiem w dłoni.