Nie masz konta? Zarejestruj się

Kwaczała

W niedzielę dojdzie do decydującego starcia: Rychlik kontra Szmaciarz

11.12.2015 19:01 | 0 komentarzy | 3 856 odsłony | Łukasz Dulowski

Jan Rychlik powalczy w wyborach uzupełniających w Kwaczale o mandat radnego z Andrzejem Szmaciarzem. Mieszkańcy z dolnej części sołectwa mogą postawić albo na wieloletniego samorządowca, albo na doświadczonego przedsiębiorcę.

0
W niedzielę dojdzie do decydującego starcia: Rychlik kontra Szmaciarz
Kandydaci na radnych gminy Alwernia: Jan Rychlik i Andrzej Szmaciarz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rychlik to poprzedni burmistrz Alwerni. Szmaciarz buduje ludziom domy i w jego rodzinie ten fach jest przekazywany z pokolenia na pokolenie.

- Myślę, że wygram, bo panuje taka atmosfera we wsi, że raczej tak. Nie mam natomiast takiego parcia. Ja mam, co robić. To Rychlik nie ma. Podejrzewam, że założy działalność gospodarczą, bo nie wiem, czyś pan widział jego plakat. Jest napisane, że głosując na niego, głosujesz za rozwojem i miejscami pracy. Może założy swoją działalność i będzie zatrudniał ludzi - mówi Andrzej Szmaciarz.

Z Janem Rychlikiem nie udało nam się skontaktować. W piątek jego telefon milczał. Przypomnijmy zatem wcześniejszą wypowiedź Rychlika dla „Przełomu".

- Zgłosiłem swoją kandydaturę, ponieważ prosiło mnie o to wielu mieszkańców. W samej Kwaczale jest wiele spraw do załatwienia. Poza tym proszę zauważyć, że w ostatnich miesiącach tak naprawdę nic większego nie dzieje się w gminie. Ponadto obecny burmistrz lekceważy przykładowo radę sołecką w Kwaczale, nie odpowiada na pytania - stwierdził.

Lokal wyborczy będzie w szkole w Kwaczale. 13 grudnia zostanie otwarty o godz. 7 i zamknięty o godz. 21.

W związku z wyborami obowiązuje również cisza wyborcza. Od północy z piątku na sobotę do czasu zamknięcia lokalu m.in. nie wolno prowadzić żadnej agitacji wyborczej (również w internecie) czy podawać wstępnych wyników.