Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Burmistrz nie idzie na referendum

06.12.2015 08:28 | 41 komentarzy | 11 425 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W niedzielę, 13 grudnia, gdy chrzanowianie będą decydować, czy Marka Niechwieja należy odwołać ze stanowiska przed upływem kadencji, on sam zostanie w domu z rodziną. Nie zamierza głosować i sugeruje, że tak samo powinni postąpić jego zwolennicy.

41
Burmistrz nie idzie na referendum
Takie ulotki trafiły w ostatnich dniach do mieszkańców Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym tygodniu do domów mieszkańców trafiły ulotki wydrukowane na zlecenie urzędującego burmistrza. Za ich pośrednictwem chce przekonać wyborców, że zarzuty radnych, będących inicjatorami jego odwołania, są bezpodstawne.

Ze zdjęcia na okładce uśmiecha się Marek Niechwiej w otoczeniu żony, córki i psa. To w ich towarzystwie zamierza spędzić niedzielę 13 grudnia. Świadczy o tym umieszczone poniżej hasło: „Nie idę na referendum. Czas poświęcę rodzinie".

Wewnątrz ulotki znaleźć można też kilka zdań od burmistrza do mieszkańców i... radnych. Pierwszym dziękuje za współpracę, zaufanie i wsparcie, a drugim za to, że często jednogłośnie podejmują zgłaszane przez niego uchwały.

Niechwiej sporo miejsca poświęca informacjom o zrealizowanych w gminie inwestycjach, tych które trwają i planach na przyszłość. Chce w ten sposób pokazać, że wbrew temu, co mówią jego przeciwnicy, ma wizję rozwoju Chrzanowa. Jednak większość wymienionych zadań to cudze osiągnięcia. Zostały zapoczątkowane albo zaplanowane w poprzedniej kadencji, a obecny burmistrz jedynie przecinał wstęgi przy ich oddaniu do użytku.

Przykład to przebudowa przestrzeni publicznej przy Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie. Podobnie ma się rzecz z budową zachodniej obwodnicy Chrzanowa, która jeszcze trwa, czy przebudową obiektów na ul. Jagiellońskiej na potrzeby OPS. W kwestii zamierzeń na kolejne lata jedynie te związane z zagospodarowaniem terenu przy ul. Sikorskiego mają początek w tej kadencji. Dalszą rewitalizację Chrzanowa czy zagospodarowanie terenu przy ul. Kusocińskiego planował burmistrz Ryszard Kosowski, a o budowę wielofunkcyjnego obiektu w Pogorzycach zabiegała wtedy sołtyska, a obecnie także radna - Zdzisława Musiał.

Czytaj również