Nie masz konta? Zarejestruj się

Kwaczała

Szmaciarz rzucił rękawicę Rychlikowi

05.11.2015 11:26 | 2 komentarze | 6 486 odsłon | Łukasz Dulowski

Znamy nazwisko kandydata, który 13 grudnia powalczy z 61-letnim Janem Rychlikiem o mandat radnego w wyborach uzupełniających w Kwaczale. To 58-letni Andrzej Szmaciarz.

2
Szmaciarz rzucił rękawicę Rychlikowi
Andrzej Szmaciarz, kandydat na radnego, przekonuje, że potrzebny jest silny i odważny głos reprezentujący interesy Kwaczały oraz całej gminy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że miejsce w radzie miejskiej zwolnił policjant Andrzej Jarczyk z Kwaczały. Stwierdził publicznie, że był szykanowany przez drugiego radnego z tego sołectwa - Henryka Kędziorę.

W 34. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego kwaczalanie pójdą do urny. Mogą oddać głos albo na poprzedniego burmistrza Jana Rychlika, albo na przedsiębiorcę Andrzeja Szmaciarza. Pierwszy, jeśli wygra, będzie chciał zapewne stworzyć opozycyjny układ sił wobec rządzącego Tomasza Siemka. Drugi deklaruje poparcie dla młodego burmistrza.

Obaj panowie w rozmowie z „Przełomem" zapewniają, że zdecydowali się kandydować na prośbę mieszkańców. We wsi kością niezgody jest lansowany przez Siemka i Szmaciarza pomysł przeniesienia ośrodka zdrowia na parter domu ludowego, aby niepełnosprawne osoby mogły bez przeszkód dostać się do lekarza (obowiązek likwidacji barier architektonicznych w tego rodzaju jednostkach narzucił ustawodawca, dając właścicielom czas do końca czerwca 2016 r.). Z kolei Jan Rychlik, a także wspomniany już Henryk Kędziora uważają, że trzeba utworzyć we wsi placówkę medyczną w osobnym budynku. Przekonują, że takie doraźne rozwiązanie szybko odbije się pacjentom czkawką.