Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Bożena Jopek: Do współpracy zaprosił mnie minister

29.09.2015 12:37 | 9 komentarzy | 7 662 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Była zastępczyni burmistrza Chrzanowa ds. gospodarczych definitywnie pożegnała się z magistratem. Od poniedziałku pracuje w Warszawie. O tym co tam robi, Bożena Jopek mówi w rozmowie z Elizą Jarguz-Banasik.

9
Bożena Jopek: Do współpracy zaprosił mnie minister
Od poniedziałku Bożena Jopek rozpoczęła nową pracę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Eliza Jarguz-Banasik: Podobno została pani zatrudniona w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej?

Bożena Jopek: To prawda. Umowę podpisałam 28 września. To praca na pełny etat. Będę doradzać Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej w sprawach bieżących oraz współpracować z urzędami administracji państwowej i samorządowej, takimi jak wojewódzkie urzędy pracy, urzędy marszałkowskie i wojewódzkie, PUP-y, samorządy lokalne.

Jak pani trafiła do ministerstwa? Był jakiś konkurs?

- To stanowisko poza służbą cywilną, więc nie było obowiązku naboru. Do współpracy zaprosił mnie minister Władysław Kosiniak-Kamysz.  Jestem dumna, bo przekonało go moje doświadczenie zawodowe i kompetencje. Przypomnę, że zanim zostałam wiceburmistrzem Chrzanowa, pracowałam w Małopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP jako zastępca komendanta wojewódzkiego. Odpowiadałam m.in. za rynek pracy i fundusze unijne, a więc to, czym teraz także będę się zajmować.

Ale będąc w Warszawie nie zapomni pani o Chrzanowie?

- Na pewno nie. Zamierzam wspierać Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie, a także Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w działaniach na rzecz osób bezrobotnych, młodzieży oraz lokalnych przedsiębiorców.

Choć burmistrz nigdy nie wyjaśnił oficjalnie powodów odwołania, kilkakrotnie sugerował, że nie poradziła sobie pani na stanowisku jego zastępcy ds. gospodarczych. Propozycja pracy w ministerstwie temu przeczy.

- Nie chcę więcej komentować decyzji burmistrza Niechwieja i powodów mojego odwołania. Pozostawiam to ocenie mieszkańców Chrzanowa.