Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Próg zwalniający na ulicy Grunwaldzkiej ma być zdemontowany

31.08.2015 17:44 | 7 komentarzy | 3 372 odsłony | Anna Jarguz

Do końca roku ustawiony w Sierszy spowalniacz na drodze powinien zniknąć. Starosta chce go zastąpić sygnalizacją świetlną, podobną do tej, jaka funkcjonuje na osiedlu Trzebionka.

7
Próg zwalniający na ulicy Grunwaldzkiej ma być zdemontowany
Próg zwalniający na ul. Grunwaldzkiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Próg na ul. Grunwaldzkiej, w okolicach kościoła w Sierszy, drogowcy zamontowali jesienią ubiegłego roku. Takie polecenie otrzymali od Grzegorza Żuradzkiego, szefa powiatowego zarządu dróg. Miał zmusić kierowców do wolniejszej jazdy w okolicach willi NOT. Od tej pory jest kością niezgody. Tylko niektórzy uważają, że spełnia swą rolę. Większość jest zdania, że nie i domaga się jego usunięcia. Tym bardziej, że PZD ustawił go na na mostku nad Kozim Brodem, co - jak potwierdza policja - jest niezgodne z przepisami.

Starosta Janusz Szczęśniak doszedł do wniosku, że należy do zdemontować.

- Poprzedni zarząd uznał, że próg zwalniający to dobre rozwiązanie. Ja też go nie potępiam. W tym miejscu wcześniej dochodziło do poważnych wypadków, w tym także śmiertelnych. Odkąd jesienią ubiegłego roku drogowcy postawili próg, żadnego zdarzenia na drodze nie było i daj Boże, by tak zostało. Niemniej jednak ma on wielu przeciwników. Widać też, jak niektórzy kombinują, by go ominąć. Kierowcy zjeżdżają na środek i objeżdżają przeszkodzę, zagrażając bezpieczeństwu innych. Dlatego rozważamy zastąpienie go sygnalizacją świetlną. To nowocześniejsze urządzenie i w mojej opinii bardziej spełni oczekiwania mieszkańców - mówi starosta Szczęśniak.