Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Za tydzień „Przełom” zajrzy do Pogorzyc

26.07.2015 15:00 | 0 komentarzy | 3 490 odsłony | Ewa Solak

Letnia edycja pchlego targu na krzeszowickim Rynku była okazją do spotkania mieszkańców z dziennikarzami „Przełomu". Odwiedziły nas dziesiątki osób nie tylko z Krzeszowic, ale także z Grojca, Bolęcina, Zabierzowa czy Chrzanowa.

0
Za tydzień „Przełom” zajrzy do Pogorzyc
Rodzina Godyniów z Krzeszowic: Karolina i Zbigniew oraz dzieci: Zuzanna, Wojtuś i Bartek podczas rozmowy z dziennikarzami "Przełomu" na pchlim targu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pchli targ to cykliczna impreza organizowana od kilku lat przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Gromadzi mnóstwo osób chcących kupić, wymienić lub sprzedać coś ciekawego. Dla nas była okazją, żeby porozmawiać o nurtujących mieszkańców problemach, podzielić się spostrzeżeniami, a także posłuchać opinii na temat gazety. Chętni mogli wziąć udział w konkursach. Do wygrania były „przełomowe" gadżety.

- Mieszkamy w Zabierzowie, ale kiedy tylko wpadnie nam w ręce „Przełom" to czytamy. Co jakiś czas zamieszczamy u was ogłoszenia - mówi Rafał Staszkiewicz, który przyjechał na pchli targ z żoną Dorotą oraz córką Zosią.

- Zwykle czytamy internetowe wydanie „Przełomu". Od czasu do czasu papierową wersję. Interesują nas sprawy lokalne - mówi Karolina Godyń z Krzeszowic. Na pchlim targu znalazła się z mężem Zbigniewem i dziećmi: Zuzanną, Wojtusiem i Bartkiem.

- A ja czytam gazetę od czasu zanim jeszcze zaczął ukazywać się w Krzeszowicach - zapewnia sołtys Miękini Bogdan Kurdziel, który przyszedł zaprosić dziennikarzy do sołectwa.

Fotoreportaż z naszej akcji w najbliższym, papierowym wydaniu "Przełomu".

Za tydzień, 1 sierpnia po południu odwiedzimy Pogorzyce. Będziemy tam w ramach Sielanki Pogorzyckiej.