Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Działacze związkowi chcą powtórzyć mecz trzebińskiego MKS z Sołą Oświęcim. Jest ostateczna decyzja

17.06.2015 11:03 | 0 komentarzy | 3 869 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 20:43

Związkowa Komisja Odwoławcza Małopolskiego Związku Piłki Nożnej po raz kolejny zmieniła decyzję w sprawie finału Pucharu Polski na szczeblu zachodniej Małopolski.

0
Działacze związkowi chcą powtórzyć mecz trzebińskiego MKS z Sołą Oświęcim. Jest ostateczna decyzja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawa ciągnie się już od kilku tygodni. O całym zamieszaniu pisaliśmy m.in. w ubiegły piątek - To już koniec pucharowej przygody trzebińskiego MKS? Działacze klubowi nie składają broni.

W poniedziałek, 15 czerwca działacze klubu z Trzebini złożyli odwołanie od postanowienia ZKO MZPN. Dokument skierowali m.in. do NKO PZPN, Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN i prezesa MZPN Ryszarda Niemca.

Dzień później ZKO MZPN kolejny raz zmieniła stanowisko, postanawiając o powtórzeniu meczu MKS z Sołą.

- Jeszcze dzisiaj zbierze się w tej sprawie prezydium MZPN. Termin spotkania klubu powinny ustalić między sobą. Nie wiadomo jednak jakie będzie rozstrzygnięcie, bo przedstawiciele trzebińskiego klubu poinformowali we wtorek, że nie chcą grać tego spotkania - mówi Andrzej Godny, sekretarz Wydziału Gier MZPN, zaznaczając, że całe zamieszanie to efekt niesprecyzowanych zapisów w Regulaminie Rozgrywek Piłkarskich o Puchar Polski.

Podczas środowego spotkania zarządu MKS, działacze zdecydowali jednak, że zgodzą się na powtórzenie finału Pucharu Poslki na szczeblu zachodniej Małopolski.

- Zaproponowaliśmy, żeby spotkanie odbyło się w czwartek, 18 czerwca. Czekamy na odpowiedź - mówi Jacek Pająk, wiceprezes MKS.

Jak czytamy na stronie internetowej www.mzpnkrakow.pl oba klubu zgodziły się na to rozwiązanie. W tej sytuacje prezydium MZPN zdecydowało, że powtórzone spotkanie finałowe odbędzie się na stadionie w Trzebini bez udziału publiczności w czwartek, 18 czerwca, o godz. 17.30.
Zawody, jako arbiter główny, poprowadzi Sebastian Krasny, mający za sobą debiut w ekstraklasie.

Zwycięzca meczu MKS - Soła zmierzy się w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z Naprzodem Sobolów. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 20 czerwca, o godz. 18.

Na triumfatora tej konfrontacji czeka już Garbarnia Kraków, która w półfinałowym pojedynku pokonała Barciczankę Barcice. Finał wojewódzki został zaplanowany na środę, 24 czerwca. Początek spotkania w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 17.

Zwycięzca małopolskiego finału awansuje do rundy wstępnej Pucharu Polski, czyli na szczebel centralny. Tam zmierzy się (w środę, 17 czerwca odbyło się losowanie dwóch rund wstępnych) ze spadkowiczem z pierwszej ligi GKS Tychy (barw tego klubu broni chrzanowianin Paweł Smółka). Triumfator tego spotkania zagra z pierwszoligową Miedzią Legnica.