Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Za wejście nad Balaton administrator pobiera opłaty i nie pozwala się kąpać

14.06.2015 16:48 | 6 komentarzy | 12 380 odsłon | Anna Jarguz

4 zł kosztuje dorosłych wstęp na kąpielisko. Ludzie płacą i psioczą, bo na całym obiekcie obowiązuje zakaz wchodzenia do wody.

6
Za wejście nad Balaton administrator pobiera opłaty i nie pozwala się kąpać
Za wejście na teren kąpieliska pobierane są opłaty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę nad Balaton zjechały tłumy. Już przed południem brakowało wolnych miejsc na parkingach. Przy wejściu pobierane były opłaty. Dzieci i młodzież do 19. roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, wchodzą za darmo. Dorośli muszą płacić. I płacą, choć nie bardzo wiedzą za co.

- Jakim prawem, skoro obowiązuje zakaz kąpieli. Za co biorą od nas te pieniądze? - oburza się Paweł, jeden z mieszkańców wypoczywających w ten weekend nad wodą.

Obowiązuje zakaz kąpieli, bo nie ma ratowników. Zgodnie z umową podpisaną z administratorem będą dopiero pod koniec czerwca, gdy zakończy się rok szkolny.

- Nie chciałem pobierać za wstęp nad Balaton. Uważam, że mieszkańcy powinni płacić jedynie za miejsce na parkingu. Niestety, urząd nie zgodził się na zniesienie opłat. Usłyszałem, że zgodnie z podjętą przez radnych uchwałą, cennik obowiązuje od maja i bilety należy sprzedawać - mówi Adam Pasternak, prezes zarządu Usług Komunalnych „Trzebinia", administrujących kąpieliskiem na zlecenie gminy.

Mimo zakazu kąpieli, bardzo wiele osób wchodzi do wody.

- Robią to na własne ryzyko. Ich bezpieczeństwa nikt nie pilnuje - podkreśla Pasternak.