Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mały rynek sprzedany

11.02.2015 08:17 | 5 komentarzy | 9 914 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Po pięciu nieudanych przetargach gmina pozbyła się niezabudowanej działki przy ul. 29 Listopada. Za około pół miliona złotych kupiło ją małżeństwo z Chrzanowa.

5
Mały rynek sprzedany
Nowi właściciele chcą zagospodarować mały rynek. Fot. Eliza Jarguz-Banasik.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o tzw. mały rynek, który przez wiele lat służył kierowcom za nieformalny parking. Jest szansa, że zostanie wreszcie zagospodarowany.

- W wyniku przetargu wyłoniono nabywcę nieruchomości Bożenę Teresę Biała i Wiktora Biały - małżonków, którzy zaoferowali najwyższą cenę 505 tys. zł. Umowa notarialna sprzedaży została podpisana 6 lutego - informuje burmistrz Marek Niechwiej.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka może zostać wykorzystana na zabudowę usługową. Nie wiadomo jeszcze, jakie konkretnie plany mają nowi właściciele.

- Na pewno nie ma ryzyka, że ten teren będzie leżał odłogiem. To są młodzi, odpowiedzialni ludzie, pełni biznesowych planów. Wiem, co zamierzają, ale poprosili mnie, bym na razie się na ten temat nie wypowiadał - tłumaczy Niechwiej.

Mieszkańcy pytają, co tu będzie, nie tylko z ciekawości. Poprzednia próba zagospodarowania działki przez prywatnego przedsiębiorcę, z którym gmina w 2006 roku podpisała umowę użytkowania wieczystego, zakończyła się fiaskiem. Ponieważ nie wywiązał się z ustaleń, trzeba było ją sądownie rozwiązać.