Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Trzy projekty i trzy wygrane

31.01.2015 10:42 | 0 komentarzy | 3 671 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Początek roku dla ośrodka kultury w Chełmku jest rewelacyjny. W piątek nadeszły informacje, że placówka dostała osiem tysięcy złotych z Narodowego Centrum Kultury, a biblioteka działająca przy niej w innym konkursie wygrała sześć tabletów.

0
Trzy projekty i trzy wygrane
Waldema Rudyk, dyrektor ośrodka kultury, na scenie przed spektaklem wystawionym w bobreckich czworakach. I na te spotkania teatralne placówka pozyskiwała pieniądze z projektu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Staraliśmy się o pieniądze na badania, sondaże, konsultacje społeczne i dostaliśmy je w ramach programu "Chełmek - kierunek kultura". Jednym słowem będziemy mogli diagnozować potrzeby kulturalne mieszkańców. Najważniejsze jednak, że ta obecność wśród Domów Kultury+, bo w taki właśnie sposób staliśmy się członkiem tej grupy, otwiera nam drzwi do kolejnych projektów już stricte kulturalnych - mówi Waldemar Rudyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku.
Ośrodek znalazł się na ósmym miejscu w gronie 50 docenionych placówek. W sumie o grant ubiegało się przeszło 100 podobnych instytucji z całej Polski.
Z kolei chełmecka książnica, która na co dzień działa w strukturach ośrodka kultury, wygrała w piątek sześć tabletów. To największa z możliwych nagród w konkursie „Tablety w Twojej Bibliotece". Urządzenia trafią do 233 książnic spośród przeszło 650, które startowały w projekcie.
Trzecim sukcesem MOKSiR jest kwalifikacja do projektu edukacyjnego o wyjątkowo źle kojarzącej się nazwie „Kolaborator". Jego uczestnicy stworzą partnerską grupę edukacyjną, która wspólnie planuje swoje działania edukacyjne i wspólnie zdobywa kompetencje potrzebne dla rozwoju każdej instytucji wchodzącej w skład grupy. Udział w projekcie jest bezpłatny. Do rocznego cyklu spotkań i szkoleń wyłonionych zostało sześć ośrodków z Małopolski, prócz chełmeckiej jednostki na krótkiej liście znalazło się jeszcze Libiąskie Centrum Kultury.