Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Jest książka o bohaterach, bo autor był upierdliwy (ZDJĘCIA)

19.10.2014 23:57 | 4 komentarze | 6 577 odsłon | Łukasz Dulowski

W niedzielę miała miejsce promocja dwóch książek poświęconych czasom wojennym w gminie Babice i częściowo w sąsiedniej Alwerni. Do urzędu przyszło tyle ludzi, że nie było czym oddychać.

4
Jest książka o bohaterach, bo autor był upierdliwy (ZDJĘCIA)
Zenon Kędziora z Babic - autor z temperamentem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
październik
24 piątek

Libiąż w barwach jeseni

Start o 17:30 wstęp wolny

Chodzi o publikację emerytowanego nauczyciela Fabloku Zenona Kędziory „Bohaterowie naszej małej ojczyzny - żołnierze z Gminy Babice na frontach I i II wojny światowej" oraz dzieło Franciszka Ciury „Gminy Alwernia i Babice pod okupacją hitlerowskich Niemiec 1939-1945".

Zenon Kędziora:
- Bardzo mi ludzie pomogli w zbieraniu materiałów. Przykładowo taki Jasiu Jurkiewicz. Gdyby nie on, to miałbym może dwóch, trzech żołnierzy z Zagórza, a tak jest chyba ponad dwudziestu. Jak samorządowcy pomogą finansowo, to zrobimy drugie poszerzone wydanie.

Franciszek Ciura:
- To trudne zadanie pisać o nowszych czasach. Nawet jak któryś z Polaków podpisał volkslistę, to nie znaczy, że od razu był naszym wrogiem.

Zenon Kędziora:
- Gdyby Kędziora nie był upierdliwy i nie chodził co drugi dzień do urzędu, to by nic nie zdziałał. A tak Radek (Warzecha, wójt Babic - dop. aut.) musiał dać pieniądze.

Franciszek Ciura:
- W takim razie ja miałem lepsze chody, bo u wójta byłem po pieniądze tylko raz.

Marzena Pierzchała-Dudek, szefowa babickiego ośrodka kultury, informuje, że obie książki można kupić w ośrodku za 10 zł (autorstwa Kędziory) i za 30 zł (autorstwa Ciury).