Janina wygrała z Fablokiem - przelom.pl
Zamknij

Janina wygrała z Fablokiem

22:36, 28.03.2009 red
Skomentuj Zawodnika Janiny powstrzymuje Łukasz Grzywa (Fablok) Zawodnika Janiny powstrzymuje Łukasz Grzywa (Fablok)

Sobotnie derby V ligi zakończyły się wygraną piłkarzy libiąskiej Janiny, którzy pokonali Fablok 1-0.

Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego górnika ZG Janina. Mecz, którego gospodarzem byli Fablokowcy, rozegrano w Trzebini. Decydującą bramkę libiążanie zdobyli już w 7. minucie. Łukasz Hejnowski w zamieszaniu podbramkowym pokonał Łukasza Gielarowskiego. Najlepszą okazję do wyrównania miał w 35. minucie Wojciech Domurat, który efektowny rajd zakończył niecelnym strzałem.

- Nie był to piękny mecz, ale dopięliśmy swego, zdobywając trzy punkty. Chłopcy zostawili na boisku trochę zdrowia. Dziękuję im za walkę - powiedział nam po końcowym gwizdku Andrzej Kos, szkoleniowiec Janiny.

Na meczu pojawiła się spora grupa szalikowców Janiny. Były wulgarne przyśpiewki i race świetlne. Do ich pilnowania i konwojowania zaangażowano policjantów z psami. Po meczu okazało się, że szalikowcy zniszczyli trzy plastikowe krzesełka na stadionie.

W innym sobotnim meczu Niwa Nowa Wieś wygrała z Orłem Balin 2-1.