Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Olimpijczyk znika z piłkarskiej mapy Chrzanowa

31.12.2009 08:18 | 5 komentarzy | 2 262 odsłony | red
Aby coś mogło się rozpocząć, coś innego musi pójść w cień. Swoją działalność kończy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk przekazując swoich zawodników do powstającej w Chrzanowie Akademii Piłkarskiej oraz UMKS PMOS Chrzanów.
5
Olimpijczyk znika z piłkarskiej mapy Chrzanowa
Fragment meczu Olimpijczyk-SLOMS Kraków z 2005 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aby coś mogło się rozpocząć, coś innego musi pójść w cień. Swoją działalność kończy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk przekazując swoich zawodników do powstającej w Chrzanowie Akademii Piłkarskiej oraz UMKS PMOS Chrzanów.

- Klub powstał w 2003 roku. Usamodzielniliśmy się, bowiem UKS SP 8 postawił na szachy oraz pływanie i było nam wygodniej samym skupić się na piłce nożnej. Byliśmy nie tylko szkoleniowcami, ale także działaczami czy gospodarzami. Sami musieliśmy wypełniać dokumenty, prać stroje czy przygotowywać boisko. Przez te wszystkie lata jako trenerzy w Olimpijczyku pracowali Dariusz Bieroński, Rafał Zieliński oraz ja, a zawodników szkolili także Piotr Stach, Dominik Godyń, Wojciech Kasprzycki i Tomasz Witkowski. Wszystkim oczywiście pragnę złożyć podziękowania za pracę jaką włożyli w wychowanie młodzieży – opowiada Sławomir Gołba.

W Olimpijczyku ucieszyli się, kiedy obok SP nr 8 wybudowano kompleks sportowy wraz z boiskiem do piłki nożnej. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Już po niespełna roku płyta stawała się coraz gorsza, a w kolejnych latach należała do najbardziej zniszczonych w ligach, w których grała młodzież z Chrzanowa.

Gdyby tak zebrać zawodników trenujących w UKS SP 8 i później w Olimpijczyku powstałaby całkiem niezła drużyna. Ci najbardziej wytrwali z powodzeniem radzą sobie na lokalnych boiskach.

Przez sześć lat istnienia Olimpijczyk odniósł wiele sukcesów. Szczególnie w turniejach halowych oraz w Gryfinie. Zespoły reprezentujące ten klub okazały się również najlepsze w rozgrywkach trampkarzy prowadzonych przez PPN Chrzanów.

- Najważniejsze dla nas było jednak wychowywanie. Uważam, że chłopcy, którzy przeszli u nas cały cykl szkolenia, mogą śmiało potwierdzić, że dyscyplina była zawsze na pierwszym miejscu. Ja osobiście uważam, że jeśli będzie dyscyplina, to wyniki same przyjdą – mówi Sławomir Gołba.

Działacze Olimpijczyka żałują, że klub kilka lat temu nie działał pod egidą Fabloku. Wtedy jednak seniorom szło dobrze i nikt nie myślał o szkoleniu młodzieży i o tym, że za kilka lat będzie problem. Jeśli Olimpijczyk byłby „podpięty” pod dobrze działający klub seniorski, łatwiej byłoby stworzyć ośrodek szkolenia z prawdziwego zdarzenia. Byłby to magnes dla zawodników.

Trenerzy pragną również wyrazić wyrazy szacunku dla pracy, jaką na rzecz klubu wykonał burmistrz Ryszard Kosowski oraz pani Jadwigi Klimek z wydziału prac społecznych, która pomagała w wielu urzędowych problemach.

Więcej o działalności MUKS Olimpijczyk w środowym wydaniu Przełomu.

Adam Banach