Północ zdobywa Puchar Ligi

31.05.2010 20:49 | 0 komentarzy | 2 479 odsłony | red
Turniejem o Puchar Ligi podsumowano rozgrywki Śląskiej Regionalnej Ligi Juniorów w futsalu. Najlepsza okazała się Północ, która w finale pokonała UKS II LO 7-0. Srebrne medale za zimowe rozgrywki na szyjach zawiesili zawodnicy UKS II LO Chrzanów.
0
Zespół UKS II LO Chrzanów ze srebrnymi medalami za drugie miejsce w Śląskiej Regionalnej Lidze futsalu juniorów 2009/2010.

Chrzanów w niedzielę gościł sześciu uczestników Śląskiej Regionalnej Ligi Juniorów w futsalu, którzy zmierzyli się w turnieju o puchar ligi. W pierwszym meczu grupy A Północ prowadziła z mistrzem ligi – Gwiazdą Ruda Śląska po golach Tomala i Orszulaka. Rywal wycofał bramkarza co poskutkowało zdobyciem bramki przez Działacha. Końcówka należała już jednak do Północy. Z własnej połowy trafił Kłosowski, w podobny sposób uderzył Tomal, a po obrocie ze ściany celnie strzelił Kurzak i Północ wygrała 5-1.

W swoim drugim meczu podopieczni Jakuba Zielińskiego ponownie prowadzili po bramce Tomala, tym razem rywalem był Inpuls Siemianowice Śląskie. W drugiej połowie wynik podwyższyli Gaudyn i Kaiser. Rywal zdobył dwie bramki łapiąc kontakt, ale w ciągu ostatnich dwóch minut dwukrotnie bramkarza rywala pokonał Orszulak przy jednej bramce Inpulsu i Północ wygrała 5-3 ciesząc się z pierwszego miejsca w grupie. Drugie zajął Inpuls pokonując Gwiazdę 4-3.

W grupie B Futsal Akademia Pyskowice po bramce Sobczaka objęła prowadzenie nad UKS II LO Chrzanów, ale do remisu doprowadził Mendela, który w 20. min zdobył także drugą bramkę. Na 3-1 podwyższył Cieciera, a kiedy rywal zdobył gola kontaktowego, grał w przewadze, co zemściło się stratą kolejnych dwóch goli. Do pustej bramki piłkę skierowali Mendela i Górka i UKS wygrał 5-2.

Jak się później okazało, różnica trzech bramek była bardzo cenna. Bowiem UKS przegrał w kolejnym pojedynku z Mikołowem 2-4, a Pyskowice pokonały ten zespół 4-1. Każda z drużyn miała więc trzy punkty, ale chrzanowianie mogli pochwalić się najlepszym stosunkiem bramkowym.

W finale spotkali się więc niegościnni gospodarze. Północ prowadziła z UKS II LO już w 4. min kiedy po klepce od Kłosowskiego, Surowca pokonał Kocot. W 12. min z wolnego na dalszy słupek dograł Kłosowski, a tam formalności dopełnił Kaiser. Jeszcze przed przerwą na 3-0 podwyższył z rzutu karnego Fijołek. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i Północ nadal przeważała. Z główki trafił Kłosowski, a w 26. min na 5-0 trafił Tomal korzystając z podania od Gaudyna. W końcówce dwa gole zdobył jeszcze Kurzak i Północ wygrała 7-0 zdobywając Puchar Ligi. Nagrody wręczył prezes SChLF Jakub Zieliński, a po chwili na parkiecie pojawił się Szymon Czeczko, który nagrodził najlepsze zespoły w Lidze Regionalnej pucharami i medalami. Srebrne zawisły na szyjach UKS II LO Chrzanów, który był rewelacją zimowych rozgrywek. Z mistrzostwa mogła cieszyć się Gwiazda Ruda Śląska.

- Okazaliśmy się mało gościnni. Północ w całym turnieju była zdecydowanie najlepsza z czego bardzo się cieszę. Zawiodła Gwiazda, która przyjechała bez trzech podstawowych zawodników, ale zawiodła ich chyba pewność siebie – ocenił prezes SChLF i trener Północy Jakub Zieliński.