KRZESZOWICE. Ustrzelili Sokoła

18.09.2010 22:37 | 0 komentarzy | 3 955 odsłony | red
Piłkarze Świtu Krzeszowice przerwali złą passę. W sobotnim meczu VI-ligi pokonali u siebie Sokoła Koczmyrzów Baranówka 3-2, chociaż po pół godzinie gry przegrywali dwoma golami.
0
Lewy pomocnik Świtu Wojciech Jedynak (na pierwszym planie) zdobył jedną z bramek w meczu z Sokołem

Gospodarze od początku ruszyli do ataku, stwarzając sobie okazje bramkowe. Zarówno Dominik Dąbek jak i Piotr Chlipała nie potrafili jednak pokonać golkipera gości. Szczęścia zabrakło natomiast Piotrowi Deryniowskiemu. Po jego strzale piłka trafiła w spojenie. W 20. minucie poszła kontra przyjezdnych. Rafał Bury sfaulował napastnika Sokoła w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Karnego wykorzystał Paweł Zawrzykraj. Po stracie bramki Świt rzucił się do odrabiania strat (Paweł Gawęcki przestrzelił z woleja, a Chlipała trafił w bramkarza), ale to Sokół w 30. minucie podwyższył na 2-0. Bury wybił futbolówkę wprost pod nogi Pawła Draba, który podciągnął ją kilka metrów i przymierzył tuż przy słupku. Trzy minuty później krzeszowiczanie w końcu pokonali Łukasza Szymskiego. Po dośrodkowaniu Chlipały z rzutu rożnego celną główką popisał się Gawęcki.

W drugiej połowie podrażnieni gospodarze praktycznie nie schodzili z połowy rywali. Kiedy jednak zbliżali się do ich pola karnego brakowało dokładności w ostatnim podaniu, albo decyzji o oddaniu strzału. Dopiero w 65. minucie Jarosław Pieprzyca uciekł obrońcy, podał na piąty metr do Wojciecha Jedynaka, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Szymskiemu. Świt poszedł za ciosem. W 69. minucie Dąbek dośrodkował do Chlipały, a ten z ostrego kąta pokonał golkipera. W końcówce gospodarzy mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale Jedynak (po ładnym rajdzie strzelił obok słupka), Gawęcki (dwa uderzenia z wolnego w dobrym stylu obronił Szymski) i Dąbek (strzał z dystansu sparował golkiper) nie zdołali już skierować piłki do siatki.
Więcej o Świcie Krzeszowice w najbliższym wydaniu „Przełomu”.