SPORTOWA NIEDZIELA. Derby dla Trzebini

07.11.2010 18:13 | 0 komentarzy | 3 586 odsłony | red
W derbowym meczu I Ligi Juniorów Starszych MKS Trzebinia-Siersza rozbił libiąską Janinę, której starsi koledzy ulegli na wyjeździe Juvencie Starachowice.
0
Pojedynek pomocnika trzebińskiego MKS-u Mateusza Wallentina z zawodnikiem libiąskiej Janiny. Fot. Michał Koryczan

III liga
Juventa Starachowice – Janina Libiąż 4-1

V liga
Jordan Sum Zakliczyn - UKS KS Chełmek 0-2

W pierwszej połowie gole nie padały. Pod bramką Chełmka zagrożenia nie było, bo wszystkie akcje gospodarzy były zatrzymywane już na trzydziestym metrze. Za to podopieczni Jacka Dobrowolskiego już w tej części spotkania mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Sytuacji „jeden na jeden” z golkiperem miejscowych nie wykorzystał jednak Kustra. Z kolei Bartosz Chylaszek po wrzutce z rogu główkował minimalnie koło słupka. Po zmianie stron wynik otworzył Dawid Chylaszek, który na wślizgu doszedł do podania Kustry. Wynik kilka minut później ustalił Łukaszka strzelając po długim słupku.
- Był to nasz najdalszy wyjazd, ale cieszę się z trzech punktów. To nasze trzecie zwycięstwo z rzędu, które przesunęło nas w ligowej tabeli – powiedział tuż po meczu Jacek Dobrowolski trener KS Chełmek.

SPORTOWY WEEKEND W OBIEKTYWIE - ZOBACZ ZDJĘCIA

VI liga – Wadowice
LKS Żarki - Brzezina Osiek 2-3

Klasa A
Kościelec Chrzanów – Korona Lgota 5-1
Kościelec bardzo łatwo poradził sobie z ogranym na poziomie A-klasy rywalem. Podopieczni Janusza Trębacza, prowadzeni z boiska przez Zbigniewa Domurata byli dużo szybsi oraz dokładniejsi od przeciwnika, a dodatkowo wykorzystywali błędy Korony w defensywie. Prowadzenie Kościelcowi w 24. minucie dał Jamro, który po dalekim podaniu umieścił piłkę w bramce mimo ostrego kąta. W drugiej połowie gospodarze strzelanie zaczęli już w 51. minucie. Latko skorzystał z prostopadłego podania i strzałem przy dalszym słupku podwyższył na 2-0. Trzecią bramkę zdobył młody Michał Domurat, który wykończył ładną akcję całego zespołu. Kuleta wyszedł z piłkę z defensywy, a Jamro popisał się dokładnym przerzutem na lewe skrzydło właśnie do M. Domurata. Czwarty i piąty raz bramkarza Lgoty pokonał Pawła Jamro, który kończył akcje sam na sam. Wynik ustalił w 81. minucie Andrzej Nowak. Trafienie było jednak tylko honorowym dla Korony, która przegrała w Chrzanowie 1-5.

W pozostałych meczach:
Victoria Zalas – Arka Babice 3-0
SPRiN Regulice – Start Kamień 3-0

I Liga Juniorów Starszych – Wadowice
MKS Trzebinia-Siersza – Janina Libiąż 4-0
Trzebinianie pewnie rozprawili się z wiceliderem. Rozmiary ich zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe. Od pierwszego gwizdka podopieczni Mieczysława Ślusarka ruszyli na bramkę rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie Mateusz Wallentin podał z lewej strony do Patryka Mendeli, a ten z bliska posłał piłkę do siatki. W 20. minucie gospodarze prowadzili 2-0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu jeden z graczy Trzebini uderzył głową, Mateusz Wiśniewski obronił, ale przy dobitce Macieja Murasa był już bez szans. Grający z polotem zawodnicy MKS-u przed przerwą pokusili się o jeszcze jedno trafienie. W 36. minucie Wallentin zacentrował na długi słupek i Mendala pewnie pokonał golkipera Janiny. Przed zmianą stron libiążanie mogli zdobyć bramkę, ale Konrad Rudnicki przegrał pojedynek z Michałem Trzeciakiem.
Po przerwie mecz wyglądał podobnie. Trzebinianie atakowali, stwarzając sobie kolejne okazje bramkowe. Wynik na 4-0 ustalił w 62. minucie Mendela, wykorzystując karnego, podyktowanego za faul na nim samym.
- Cieszę się z hat-tricka i z tego, że mogłem pomóc drużynie. Ten weekend jest dla mnie bardzo udany, bo w sobotę zdobyłem też gola dla pierwszego zespołu MKS-u. Po przeciwniku spodziewałem się znacznie więcej – powiedział po spotkaniu napastnik trzebińskiego MKS-u Patryk Mendela.