CHRZANÓW. ChLF – Kolejna wygrana Megalo w nerwowym meczu

07.01.2011 23:54 | 0 komentarzy | 3 041 odsłony | red
Megalo wygrało z Antalyą 8-4 i powiększyło swoją przewagę nad Północą, która zremisowała z coraz lepiej grającym ADI. W niedzielę przed liderującym Megalo trudny sprawdzian. Tym razem z Protectorem.
0
Dariusz Gawęcki stanowi obecnie o sile ADI, które zremisowało z Północą 5-5.

W pierwszych trzech minutach meczu Megalo z Antalyą ci pierwsi popełnili aż cztery faule. Po chwili za polem karnym piłkę ręką zagrał bramkarz Domurat, który otrzymał za to czerwoną kartkę. Gracze Megalo zaczęli krytykować wszystkie decyzje sędziów, a po chwili kiedy Antalya miała przedłużony rzut karny było to jeszcze spotęgowane. Z dziesięciu metrów celnie przymierzył Machura i Antalya prowadziła 1-0. Lider tabeli dążył do odrobienia strat i prowadził ataki. Świetnie między słupkami spisywał się jednak Burza, ale był bezradny wobec strzału z 20 minuty Mateusza Wierzby, który dostał prezent od Kłosowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem, a Antalya przez czternaście minut nie potrafiła wymusić faulu rywala, aby sprawdzić w bramce Horawę.

Początek drugiej połowy należał tylko do jednej drużyny – Megalo. Gol Nowaka spowodował, że Antalya musiała odrabiać straty i nadziewała się na kontry, które były bezlitośnie wykorzystywane. Szybko zrobiło się 4-1 i było po meczu. Nerwowa atmosfera z pierwszej połowy kolejną odsłonę miała także około 30 minuty. Gregorczyk faulował Grabca, a poszkodowany zawodnik sam wymierzył sprawiedliwość i otrzymał za to czerwoną kartkę. Megalo wykorzystało grę w przewadze, a w końcówce to Antalya wycofała bramkarza i ostatecznie przegrała 4-8.

Północ wedle spodziewanego scenariusza objęła prowadzenie nad ADI po trafieniu Kadłuczki. W 11. minucie strzał Kanclerza obronił Gielarowski, ale po chwili był bezradny wobec uderzenia Gawęckiego, który otrzymał podanie od Jawienia. Dwie minuty później faulowany w polu karnym był Seręga, a karnego skutecznie wykonał Łukasik. W 15. minucie było już 3-1 kiedy z sześciu metrów celnie uderzył Witkowski. Przed przerwą po uderzeniu Augustynka kierunek piłki zmienił Jawień i ADI złapało kontakt. Pięć minut po przerwie do remisu doprowadził Gawęcki, ale kolejne dwie bramki zdobyła już Północ. Przy dalszym słupku piłkę posłał Seręga, a pod poprzeczkę w 39. minucie przymierzył Knapik. ADI wycofało bramkarza i przyniosło to skutek. Dwukrotnie bramki zdobył Kalęba i zespoły podzieliły się punktami.

W innych meczach Protector bez problemu poradził sobie z Koroną Futsal Team wygrywając 16-3. Drugi z najsłabszych zespołów w lidze czyli Świetlica PLUS 3-13 przegrała z Wygiełzowem. Punkty stracił będący w czołówce Instalbud, który prowadził z UKS II LO po bramce z pierwszej minuty Wojdyły, ale w drugiej połowie Skrzypiński i Wiśniewski dali trzy punkty UKS-owi. Piękne bramki padły w pojedynku Orłów i Solidexu. W samo okienko trafili zarówno Rogaczewski jak i Orszulik. Ostatecznie dzięki bramce z 34 minuty Zbigniewa Domurata Orły wygrały 4-3.