Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Będzie więcej bezpiecznych placów zabaw

23.07.2013 13:22 | 9 komentarzy | 4 601 odsłony | red
Miasto zarządza 14 takimi obiektami dla najmłodszych, spośród których 8 jest ogrodzonych. Trzy kolejne dołączą do nich w najbliższych miesiącach.
9
CHRZANÓW. Będzie więcej bezpiecznych placów zabaw
Plac zabaw w Kościelcu wkrótce będzie ogrodzony
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto zarządza 14 takimi obiektami dla najmłodszych, spośród których 8 jest ogrodzonych. Trzy kolejne dołączą do nich w najbliższych miesiącach.

– Place zabaw w Kościelcu, na Stelli i na Tęczowej w Chrzanowie będą miały ogrodzenie do końca roku – zapowiada Jolanta Patyk z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska chrzanowskiego magistratu.

Obiekt w Kościelcu, na którym bawią się maluchy, położony jest między stawem a ulicą Kasztanową i aż się prosi o odseparowanie.

- Człowiek może się zagapić, chwila i nie zdąży złapać urwisa, który wybiegnie do wody lub na drogę. Mój syn ma teraz 5 lat, więc łatwo mu wytłumaczyć, żeby się tam nie zbliżał. Wcześniej musiałem bardzo uważać, bo choć droga mało ruchliwa, to ktoś zasuwa motorem i o tragedię łatwo – mówi pan Piotr, mieszkaniec Kościelca i tata małego Maksymiliana.

Urzędnicy uspokajają, że jeszcze w tym roku w Kościelcu stanie płot wokół obszaru, gdzie dzieci spędzają wolny czas. Jak podaje magistrat, najprędzej we wrześniu teren będzie bezpieczniejszy. Na razie, w trakcie wakacji, rodzice muszą mieć oczy wokół głowy.

Również we wrześniu ma powstać ogrodzenie dookoła miejsca, na którym przebywają najmłodsi na świeżym powietrzu na Stelli w Chrzanowie. Z kolei na ul. Broniewskiego, obok Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, taki obiekt ma powstać od podstaw.

– Stanie całkiem nowy plac zabaw. Jesteśmy na etapie drugiego przetargu – informuje Jolanta Patyk z wydziału gospodarki komunalnej.

Ogrodzone tereny dla dzieci w powiecie chrzanowskim, które należą do miasta znajdują się: w parku miejskim, na ul. Mieszka I, ul. Niepodległości, na Kątach, w Starej Hucie, w Balinie, Luszowicach i Płazie.

Natalia Feluś

Aktualizacja 24.07.2013, 14.39