TRZEBINIA. Pokazali siłę mięśni

13.12.2012 14:17 | 0 komentarzy | 6 568 odsłon | red
Klub LKS “Trzebinia” zorganizował w hali sportowej “Gwarek” drugie zawody w wyciskaniu sztangi o puchar burmistrza miasta. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wagowych. Siłę mięśni pokazała nawet kobieta – Justyna Frankiewicz. Wycisnęła 40 kilogramów.
0
Rafał Miśliński z Trzebini zajął pierwsze miejsce w kategorii 100 kg wzwyż

W kategorii do 80 kg bezkonkurencyjny okazał się Artur Kosmala. Podniósł 110 kg. Drugie miejsce zajął Jakub Siemek, a trzecie Bartek Marcela. Do 90 kg najlepszy okazał się Aleksander Noworyta. Wycisnął 132,5 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Marek Dereszowski. A zaraz za nim Rafał Górecki.

- Do stu kg pierwsze miejsce zajął Tomasz Chmielowski. Leżąc na ławeczce dźwignął 150 kg! Drugi był Jacek Nowak, który zakończył rywalizację z wynikiem 125 kg. Trzecie miejsce przypadło Bartkowi Chamikowi. Podniósł 120 kg – opowiada Sebastian Kraus, jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

W kategorii 100 kg wzwyż zwyciężył Rafał Miśliński. Dźwignął 150 kg. Dariusz Myśliński, który zajął drugą pozycję podniósł 140 kg, a Sebastian Kraus wycisnął 130 kg.

Bartek Przykorzyński otrzymał ponadto wyróżnienie za najlżejszego zawodnika. Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy, medale oraz nagrody.